Svátek nesvátek, Bruslaři míří na led osmých Vítkovic!

25. 12. 2016
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Bruslaři o vánocích rozhodně nezahálejí. Tatam je vánoční pohoda u stromečku, kapr, řízky a bramborový salát. Už v neděli na Boží hod měli Bruslaři dopoledne trénink a v pondělí 26. prosince, na Štěpána, vyráží do Ostravy, kde od 15:30 odehrají duel s HC VÍTKOVICE RIDERA. Držte jim pěsti alespoň na dálku!

Oba soupeře v tabulce dělí jedna příčka a dva body. Zatímco Vítkovice strávili Štědrý den na 8. příčce s 43 body, Bruslaři o dva body níže, na příčce deváté.

Vítkovičtí hrají hodně na krev, posledních pět duelů dospělo do prodloužení nebo do nájezdů a Vítkovičtí dokázali obrat o body týmy jako Třinec (prohra 2:3pp), Sparta (výhra 4:3pp) nebo například v předvánočním duelu Kometu Brno (výhra 2:1sn). To všechno hraje do karet spíše domácím, kteří budou chtít bodovat i nyní, už jen proto, aby se v tabulce udrželi před Bruslařským klubem a upevnili si tak osmou příčku. Naopak Bruslaři budou chtít v moravsko-slezské metropoli bodovat, aby se právě na osmé Vítkovice bodově dotáhli, ne-li je přeskočili.

Oba dosavadní duely ovládli Bruslaři

První vzájemný zápas se odehrál v Ostravě na konci září. Vítkovičtí v něm vedli od 4. minuty, ale Bruslaři pak dvěma slepenými góly strhli zápas na svou stranu. Vítkovicím se ve druhé třetině sice povedlo díky využité dvojnásobné početní výhodě srovnat, avšak Bruslaři opět navýšili stav. Ve třetí třetině pak Mladoboleslavští bránili svůj hubený náskok a počkali si na chyby domácích. Pacovský se postaral o dvoubrankové vedení a do prázdné branky pečetil výhru Bruslařů Vampola – 5:2.

Druhý duel byl zprvu o poznání jednoznačnější, Bruslaři na svém ledě vedli po 40. minutách 2:0 a Urban na začátku třetí třetiny ještě navýšil a už už se zdálo, že zápas je rozhodnutý. Jenže Vítkovice zavelely k obratu, a kdyby bylo zápasu vyměřeno více než 60 minut, zřejmě by se jim to i povedlo. Domácí ale drtivý nápor ze strany hostí zvládli a Vítkovice porazili 3:2.

Sestavy z posledního kola

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (od 62. Dolejš) - Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, L. Kovář, Sedlák - Kucsera, Roman, Vandas - Olesz, Stastny, Hudeček - D. Květoň, E. Němec, Zdráhal - Illéš, Tomi

BK Mladá Boleslav: Lukáš (4. Halász) – T. Voráček, Štich, Hanzlík (C), Stříteský, Trončinský, Holub, Kučný, Kurka – Lenc, Musil, Pospíšil – Látal, Urban, Klepiš – Orsava, Vampola (A), Žejdl – Pabiška (A), Jonák, Fronk

OSTRAVAR ARÉNA | 26.12.2016 15:30