Jan Růžička: Trochu nám trvalo, než jsme se rozjeli, ale pak to bylo naše

4. 8. 2017
Autor: Vojtěch Honzík, Jitka Čechová
P l z e ň – Ještě to nebylo úplně ono a Bruslaři se rozjížděli spíš pomalu a postupně, nakonec si s Plzně přivezli vítězství 4:1. Budiž pozitivem, že se jim podařilo otočit průběh utkání, neboť indiáni šli do vedení jako první, a že se trefilo nadějné mládí i nové přírůstky v boleslavské kabině.

Honzo, máte za sebou první přípravný zápas. Jaký byl?

Myslím, že to bylo hodně unavené. Bylo strašné vedro, taky byl špatný led. Ale pro obě strany to bylo samozřejmě stejné. V první třetině jsme byli malinko pomalejší, trochu nám trvalo, než jsme rozjeli nohy. Ale od druhé třetiny jsme podle mě kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli.

Plzeň v polovině zápasu střídala brankáře, vy jste chytal celých 60 minut. Bylo to tak v plánu?

Jojo, takhle jsme byli domluvení. Příště bude asi zase na řadě Brandon. (úsměv)

Vy už jste to trochu nakousl – bylo to napoprvé hodně těžké?

První zápasy jsou vždycky o něco větší fuška. A moc tomu nenahrává ani to počasí, co je venku. Ale jak už jsem říkal, bylo to pro obě strany stejné, takže se nikdo nemá nač vymlouvat.

Celkem slušně jste si zachytal, Plzeň vás solidně zaměstnávala…

Pro gólmana je určitě lepší, když na něj chodí víc střel, než aby tam jenom stál. A pak na něj šly tři těžké střely. Jsem rád, že jsem byl v tempu. Kluci to každopádně i velmi dobře odbránili a hodně mi tím pomohli.