BK MLADÁ BOLESLAV

Budeme se dál držet své hry, říká chomutovský trenér Martin Pešout

25. 3. 2008
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – První finálové klání mají hokejisté Mladé Boleslavi a Chomutova za sebou. Do hry mluvilo nejen umění, ale také tak trochu štěstí. Vyrovnaný duel musela rozhodnou až nejzazší fáze utkání, „loterie“ zvaná samostatné nájezdy. Boleslavští se jich chopili na výbornou. Vstřelili dvě branky, a protože Chomutov nedostal kotouč za Růžičkova záda ani jednou, na vítězství to stačilo. O krátká shrnutí jsme po zápase požádali zástupce obou zúčastněných stran – kouče Chomutovských Martina Pešouta a asistenta trenéra Středočechů Lea Gudase.

Trenér Martin Pešout se k utkání, které jeho svěřenci prohráli až v samostatných nájezdech zhodnotil veskrze pozitivně. „Já si myslím, že to byl vynikají hokej, ať už ze strany Boleslavi nebo té naší. Všichni, co tento zápas viděli, musí být spokojení a nás může jenom mrzet ta druhá polovina utkání,“ říká už trochu více rozmrzele. „Podle mého názoru jsme měli daleko víc šancí, byli jsme důraznější, takže je škoda, že jsme nedokázali vyrovnat dřív. Potom už nám ten čas na to, abychom ten zápas otočili, nezbyl,“ krčí rameny kouč Severočechů.

„V prodloužení jsme si potom byli vědomi síly soupeře na penalty, ale nedokázali jsme těžit z těch několika vážnějších šancí, které jsme si vytvořili,“ komentuje situaci třetí třetiny. „Nicméně jsem trenér a svému týmu jsem věřil a věřit budu do poslední minuty,“ dodává energicky. „Boleslavští jsou silní v obraně a byla znát jejich snaha o rychlé brejky. Ty penalty se nám povedlo docela slušně zahodit. Domácí naopak jeli jistě, bylo znát, že s tím mají zkušenosti, a že to umějí. My se dál budeme držet své hry a uvidíme, jak vydržíme se silami,“ zakončuje.

Asistent kouče Kaňkovského Leo Gudas byl o něco spokojenější, situaci ale nijak nepřeceňoval. „Tak já musím mluvit hlavně pozitivně, pro nás to je důležitý první krok – vítězný,“ říká s úsměvem, ale vzápětí na to rázně dodává: „Ale jinak to pro nás končí, zítra vlastně začínáme znovu, od začátku.“

Na to, zda o konečném stavu utkání rozhodla také výměna mladoboleslavských brankářů, už asi odpověď nikdo od nikoho nedostane. Nicméně Filip Šindelář svůj tým podržel po celých 70 minut, Martin Růžička poté nezklamal při nájezdech. „Otázku gólmanů neřešíme nijak zvlášť dopředu, jednáme podle toho, jak se zrovna jeví,“ komentuje maličko neobvyklou situaci Leo Gudas. „Kdo bude chytat zítra proto neřeknu, dost možná se rozhodneme až ráno,“ dodává.