BK MLADÁ BOLESLAV

Výhra nás hodně přiblížila baráži, soudí o třetím duelu Richard Král

30. 3. 2008
Autor: Michal Miškovský
C h o m u t o v – Byl u rozhodujícího momentu utkání, letos už poněkolikáté. Richard Král (na snímku) bavil diváky svými kousky v základní části, ve čtvrtfinále i semifinále. Nyní rozhodl třetí finálový duel proti Chomutovu, když v samostatných nájezdech ve čtvrté sérii svým blafákem poslal Boleslavské do vedení 3:0 na zápasy. “Tohle třetí utkání jsme strašně chtěli vyhrát,“ přiznal.

Třetí finálová výhra se však vůbec nerodila lehce. Středočeši si dlouho s Chomutovskými nevěděli rady. “Zlomový moment? Využitá dvojnásobná přesilovka a hned o chvíli později kontaktní branka na 4:5,“ připomněl kapitán Bruslařského klubu trefy Kolafy a Šebesty, které se vešly do rozmezí tří minut.

Výborný finiš Boleslavští završili v 59. minutě, kdy se trefil Nouza. “Domácí pak byli v křeči. Možná jsme to mohli rozhodnout ještě v základní hrací době,“ míní Richard Král.

Desetiminutové prodloužení přineslo dramatické okamžiky.“Oba týmy chtěly strhnout zápas na svou stranu,“ souhlasil. I přes několik šancí na obou stranách však musely rozhodnout až nájezdy. “V nich jsme zkrátka byli o gól lepší.“

“Dnešek nás hrozně moc přiblížil baráži. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát,“ uzavřel.