O svátcích se odehraje 46. ročník Memoriálu Gustava Lachmana

22. 12. 2017
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Turnaj snad s největší tradicí v České republice opět klepe na vrátka. Už 46. ročník Memoriálu Gustava Lachmana, ve kterém se utkávají hráči 6. tříd, se letos koná ve dnech 26. a 27. prosince a zúčastní se jej šestice týmů – kromě samozřejmě malých Bruslařů také hráči Havířova, Břeclavi, Znojma a rovněž dva výběry South Stars a Diceros Warriors West. Přijďte se podívat na vánoční atmosférou ověnčený turnaj a povzbudit malé hráče! Pokud se vám to nepodaří, mrkněte na naše online přenosy na serveru www.onlajny.com.

Kdo byl Gustav Lachman?

Gustav Lachman se narodil 1. ledna 1905 a pracoval jako soustružník kovů v mladoboleslavské automobilce. Zajímal se o práci v tělovýchově, v populárním fotbalovém klubu Aston Villa Mladá Boleslav byl dokonce zvolen do výboru. Nezajímal se však jen o fotbal, brzy začal mít blízko i k hokeji. Od roku 1956 do roku 1961 byl předsedou oddílu právě tohoto sportu. Stál u zrodu výstavby zimního stadionu. Práce ve výboru a právě stavební práce jej zaměstnávaly čím dál víc, a tak se nadále věnoval jen lednímu hokeji. Gustav Lachman má velkou zásluhu na poválečném rozvoji fotbalu i ledního hokeje v Mladé Boleslavi. Svým elánem dokázal strhnout partu dalších nadšenců, která věnovala mnoho svého osobního času na stavbu stadionu s umělým ledem, který byl podmínkou pro další rozvoj hokeje ve středočeském městě. Jeho práce byla oceněna titulem „Zasloužilý pracovník tělovýchovy a sportu.“ Zemřel nečekaně 14. března 1966. O šest let později byl na jeho počest poprvé uspořádán mládežnických turnaj.

Memoriál se hraje nepřetržitě od roku 1972, na počest významné osobnosti, která stála u zrodu výstavby zimního stadionu a měla velké zásluhy na rozvoji fotbalu a ledního hokeje v Mladé Boleslavi.

Důležité informace o 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana

Termín: úterý 26. 12. 2016 a středa 27. 12. 2017

Místo konání: ŠKOENERGO Aréna (velká a malá hala)

Slavnostní zahájení turnaje: úterý 26. 12. 2017 od 12:45 (velká hala)

Slavností zakončení turnaje: středa 27. 12. 2017 od 19:15 (velká hala)

Účastníci turnaje: BK Mladá Boleslav, HC AZ Havířov, Orli Znojmo, HC Lvi Břeclav, South Stars, Diceros Warriors West

Vyřazovací část turnaje se hraje systémem první se čtvrtým a druhý se třetím po základní části. Vítězové těchto utkání postupují do finále turnaje. Poražení budou hrát utkání o celkové třetí místo. Týmy na pátém a šestém místě po základní části sehrají utkání o páté místo.

Už tradičně obdrží každé mužstvo pohár a diplom, družstva na prvních 3 místech medaile. Na konci turnaje budou vyhlášeni nejlepší hráči z každého týmu a all-star tým turnaje. Každý obdrží věcnou cenu. Po každém zápase bude vyhodnocen nejlepší hráč z každého týmu.