Boleslavské hokejisty čeká klíčový zápas o šest bodů s Karlovými Vary

29. 10. 2018
Autor: Vojtěch Drbohlav, Vojtěch Tůma
M l. B o l. – Tipsport extraliga nabrala před reprezentační přestávkou zběsilé tempo a mladoboleslavské hokejisty čeká vložené úterní utkání, v rámci nějž přivítají na domácím ledě ve ŠKOENERGO Aréně Karlovy Vary, které mají na středočeský celek náskok pouhých čtyř bodů, což znamená, že Bruslaři potřebují nutně vyhrát, aby se dotáhli na západočeský tým. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 17:30.

Do první reprezentační přestávky zbývají už jen tři zápasy a boleslavští hokejisté dobře ví, že nyní jde o hodně. Na Karlovy Vary totiž ztrácejí jen čtyři body a sami Bruslaři by potřebovali začít souvisleji bodovat, aby se vzdálili od barážových příček a především získali lepší herní, ale psychickou pohodu před reprezentačním volnem. Mladá Boleslav o uplynulém víkendu získala tři body za výhru 3:0 v Litvínově, kde Gašper Krošelj dokonce udržel čisté konto. Dá se tedy čekat, že právě na něj by boleslavští trenéři mohli vsadit i do dalšího klání. Předtím však Středočeši nedokázali obrat o body devátý Třinec, který na své domácí horké půdě zvítězil 4:1.

"V Litvínově jsme vyhráli 3:0, ale ten vývoj byl takový, že byli domácí o něco lepší. My jsme to ubojovali a podpořili výborným výkonem našeho gólmana a měli štěstí. To je samozřejmě potřeba," hodnotil utkání na ledě Litvínova trenér Miloslav Hořava, který zdejší tým v roce 2015 dovedl společně s Radimem Rulíkem k historicky prvnímu extraligovému a dosud poslednímu titulu. Podle svých slov proběhl jeho krátkodobý návrat do Podkrušnohoří, ač s týmem soupeře, dobře. "Bylo to dobrý, lidi na nás nic nehodili a ani nás nepolili pivem," smál se zkušený trenér.

Forma Energie: Nejprve série proher, nyní pět výher v řadě

Karlovarští hokejisté, kteří na jaře oslavili návrat do Tipsport extraligy, zažívají v dosavadním začátku sezóny dvě rozdílná období. Z prvních devíti zápasů totiž Energetici hned osmkrát prohráli, z toho sedmkrát v řadě. Krátce před polovinou října ale zahájili Západočeši dosud úspěšné období a mají za sebou pět, poměrně jednoznačných, výher. Naposledy se radovali v neděli, kdy deklasovali 5:0 Olomouc.

"Soupeř má za sebou sérii výher, hráči jsou v laufu. My musíme jít zápas od zápasu, sekundu od sekundy a minutu od minuty. Musíme předvést v každém zápase a tréninku stejné úsilí jako v neděli v Litvínově," dodal asistent mladoboleslavského trenéra Miloslav Hořava.