BK MLADÁ BOLESLAV

Jsme zklamaní, ale určitě se nehroutíme, říká Radim Zohorna

23. 9. 2019
Autor: Vojtěch Tůma, foto: Jiří Princ

M l. B o l. - V neděli mladoboleslavští hokejisté sahali po ukončení prokletí libereckého ledu, tentokráte byli opravdu blízko. Kvůli dvěma inkasovaným gólům v sedmapadesáté minutě jim ale utkání proteklo mezi prsty, Bruslaři si tak ze severu Čech odvezli první porážku této sezony. Dvěma přesnými zásahy se blýskl útočník Radim Zohorna, který se v rozhovoru pro náš web rozpovídal o nezvládnutém závěru a klíčovém momentu celého zápasu.

Radime, dnes jste podali výborný výkon, byli jste kousíček od výhry. Jste hodně zklamaní?

Určitě ano, ale pořád se jedná jen o jeden zápas, takže se z toho nehroutíme. Po vyrovnávacím gólu na 3:3 jsme úplně přestali hrát, jen sedíme a koukáme na sebe místo toho, abychom se povzbudili. Ihned jsme znovu inkasovali, pak už se to těžko dohánělo.

Vaše dva góly přispěly k obratu během druhé třetiny. U druhé trefy jste po spolupráci s Martinem Ševcem využil své dlouhé ruce a zasunul puk za brankáře …

Tento způsob zakončení mám rád. Když dostanu přihrávku do jízdy, tak mohu uplatnit svou rychlost a v zakončení zase svou vysokou postavu.

V Liberci vyhrála Mladá Boleslav naposledy v roce 2010. Tentokráte jste byli blízko k tomu, abyste černou sérii zlomili. Jak jste viděl situaci, která zápas otočila? (pozn. red. vyloučení Ondřeje Dlapy) Jednalo se o neudržení nervů v nepravou chvíli?

V kabině jsme si k tomu něco řekli. Když proti Liberci vypadnete ze hry na dvě nebo tři minuty, samozřejmě vás za to potrestá. Na situaci jsme měli lépe zareagovat. Nevyšlo to, musíme se z toho poučit.

Dá se říci, že se jednalo o nešťastnou porážku. Jinak vám ale vstup do sezony vychází, cítíte z týmu sílu?

Určitě, celou přípravu jsme odmakali, což se nám, doufám, zúročí. Na tréninku tvrdě pracujeme, dodržujeme pokyny trenérů. Věřím, že to v dalších zápasech bude jen lepší a rozjedeme se.

Gašper Krošelj i přes čtyři inkasované góly chytal fantasticky. Co říkáte jeho výkonu?

Chytá neuvěřitelně. Má fazónu a my doufáme, že mu to vydrží co nejdéle.

Děkujeme za rozhovor.