BK MLADÁ BOLESLAV

Bylo to hodně ubojované, konstatoval Jiří Kurka

27. 10. 2019
Autor: Lukáš Chuchválek


P a r d u b i c e - Svou přesnou trefou vystřelil mladoboleslavskému celku výhru za tři body proti tápajícím Pardubicím. Jiří Kurka (na snímku) je v extralize sice sváteční střelec, nicméně tato trefa se ukázala být důležitou, neboť se podařilo zastavit narůstající šňůru proher na hřištích soupeřů. Kurka totiž vstřelil rozhodující branku poté, kdy Oscar Flynn dokázal zavézt puk do útočného pásma, urputné pardubické obraně navzdory, a zpětně přihrával právě na Kurku, avšak u modré čáry upravil jeho dráhu letu obětavě Ševc. Doufá, že v budoucnu mu budou góly padat častěji než dosud, ale nyní již vyhlíží náročný hokejový program před reprezentační pauzou.

Jirko, v zápase s Pardubicemi jste vstřelil vítězný gól. Jaké to bylo před třetí třetinou, protože se zápas do té doby nevyvíjel vůbec dobře?

Nám tam až do té třetí třetiny chyběl ten jeden gól. Pak přišla šťastná trefa během nějakého toho přečíslení, které naštěstí přišlo, kdy to tam Skalda (Pavol Skalický - pozn. red.) trefil pěkně v situaci dvou na jednoho. Srovnali jsme a ještě jsme zvýšili tempo. Pak se nám povedlo z toho tlaku dát ještě jeden gól.

Už v první třetině jste často stříleli jako beci na bránu. Co řeknete k této taktice?

Byla tam spousta střel, Pardubice se spíš stáhly dolů do boxu, čímž jsme my, obránci, byli spíše volnější. Útočníci nám to dávali na modrou a akorát jsme stříleli, Pardubice to blokovaly, ale pak to prostě hráč jednou nezblokuje a dali jsme z toho gól. Tedy, aspoň já.

Zápas skončil 2:1 pro Boleslav, ale ještě před tou třetí třetinou vám hrozila za celý víkend nula. Asi u vás žádná velká spokojenost nebude, že?

Máte pravdu. Věděli jsme prostě, o co jde. Chtěli jsme získat aspoň nějaké body, když ne výhru, tak alespoň remízu, abychom srovnali ve třetí třetině stav zápasu na 1:1, ale povedlo se nám nakonec tady urvat tři body.

Co jste si říkali po druhé třetině?

Věděli jsme, že je to jen o tom jednom gólu. Za stavu 0:1 se to ještě dalo zvrátit. Víme, že je to prostě jedna střela nebo nějaké to přečíslení, jedna dorážka nebo propadnutí puku a je to hned 1:1. Tak to přesně bylo, měli jsme pak možná trochu víc navrch, protože se Pardubice s tím inkasovaných gólem začaly více třást a měli jsme v útočném pásmu víc tlaku a víc šancí. Z toho pak bylo posunutí puku Oscara Flynna, Švícka (Martin Ševc - pozn. red.) a já dal gól.

Při pohledu na hráče, jak odcházeli z ledu, to skoro vypadalo, že jste tomu obratu ani nevěřili. Bude to pro vás vzpruha?

Bylo to hodně ubojované, bylo to vydřené. Nebylo to tak, že bychom Pardubice přehráli. Byla to vyrovnaná bitva, při níž jsme byli produktivnější než soupeř.

Asi nikdo moc nečekal, že to bude takto vyrovnané. Nemohlo to skončit i 6:5, když šancí bylo více?

Šance byly na obou stranách, to máte pravdu. Mohly vyhrát Pardubice i my. Měly tam spoustu šancí z předbrankového prostoru a my také. Nic tam nespadlo, a proto to skončilo jen 2:1.

Co se dá říct ke Gašperovi Krošeljovi, který odchytal skvělý zápas?

Určitě. Bylo to parádní, když Pardubice nedaly góly, kromě toho jednoho. Je to samozřejmě částečně zásluha obrany, ale víceméně to je na gólmanovi, který všechno vychytá.

Pokud se nepletu, vstřelil jste svůj teprve druhý gól v extralize. Ten padl ve vaší druhé stovce extraligových zápasů, takže to máte tak, že dáváte jeden gól za sto zápasů?

Asi to tak vypadá (smích). Je to druhý gól. Dal jsem ještě jeden během baráže před lety, ale to se asi nepočítá. Třeba mi to tam začne víc padat, střely nějaké mám, ale zatím to tam mnohokrát nepadlo. Třeba se to otočí, začnu mít víc štěstí a nějaké góly si připíšu. Nejsem sice žádný vyloženě ofenzivní obránce, který by měl spoustu šancí, ale nějaké střely mám, a tak to zkouším. Aby mi to tam padalo častěji, to můžu ovlivnit jenom já.

Bylo to ale pak o to sladší, když váš gól ten zápas rozhodl?

Když je to vítězný gól, to mi to udělá větší radost, to máte pravdu.

Prolomili jste sérii proher na hřištích soupeře v řadě...

Venku jsme se trápili, a to jak v Karlových Varech, tak ve Zlíně. Tam to nebylo úplně ono, když jsme přijeli o trochu déle, protože byly cestou problémy. Ale do Pardubic jsme přijeli včas, takže to bylo asi i tím (smích).

Další zápas se hraje v úterý na domácím stadionu. Těšíte se zpět na svůj led?

Každému se vždycky hraje lépe před vlastními diváky na stadionu, který zná. Domů se těším, vždycky se samozřejmě hraje raději doma než venku. Čeká nás teď před reprezentační pauzou spousta zápasů za sebou, kdy hrajeme v úterý, v pátek a v sobotu, takže to bude těžké.

Řešíte nějak příští soupeře dopředu?

Nijak zvlášť speciálně ne. Připravujeme se každý zápas tak, že chceme vyhrát.

Bude to proti Olomouci také urputný zápas? Vždycky to tak bylo…

Máte pravdu, že s Olomoucí je to vždycky bitva. Musíme prostě hrát naplno jako vždycky. Žádný zápas není procházka růžovým sadem, vždycky je to dřina.

Děkujeme za rozhovor.