BK MLADÁ BOLESLAV

Adam Zbořil: Hrál se vyrovnaný hokej, soupeř byl šťastnější

27. 12. 2019
Autor: Vojtěch Tůma


M l . B o l . - Ani třetí utkání v této sezoně proti libereckým Bílým Tygrům nedovedli mladoboleslavští hokejisté do vítězného konce, v Home Credit Areně prohráli 0:2. Vyrovnanou partii překlopili domácí na svou stranu góly v závěru prvního a druhého dějství, naopak Bruslaři neproměnili celou řadu šancí, které zneškodnil ve velké formě chytající Dominik Hrachovina. Bezprostředně po skončení zápas pro náš web zhodnotil centr elitní útočné formace Adam Zbořil.

Adame, ve třetí třetině jste měl asi největší šanci Bruslařů v celém utkání. Jak jste tu situaci viděl?

Klépa (Jakub Klepiš, pozn. red.) vystřelil od modré čáry, já se snažil zakončit hned z první, ale povedlo se mi stáhnout puk k sobě až napodruhé. Bohužel, trefil jsem jenom tyčku.

Jak hodnotíte výkon libereckého gólmana Hrachoviny?

S Dominikem se známe už dlouho. Vím, že je to dobrý brankář, což proti nám určitě potvrdil.

Jak byste celkově zápas zhodnotil?

Liberec má dobré a rychlé mužstvo. Sice mají hodně zraněných hráčů, ale ti, co je zastoupili, ukázali své kvality. Nemyslím si, že by nás nějak přehráli, podle mě se hrál vyrovnaný hokej, ale soupeř byl šťastnější.

Šancí jste měli celkem dost, před brankou soupeře jste byli nebezpeční, ale nic z toho ...

Máte pravdu, možná jsme trochu měli v hlavách, že prohráváme, a nemohli jsme se prosadit. Myslím si, že kdyby nám tam spadl aspoň jeden gól, tak by celý zápas vypadal úplně jinak. Bylo to hodně vyrovnané, akorát soupeř potrestal naše dvě chyby, což nám se nepovedlo.

Měli jste v hlavách také nelichotivou sérii porážek v Liberci?

Před začátkem jsme se v kabině bavili o tom, že už by bylo dobré konečně v Liberci vyhrát. Bohužel, nepodařilo se.

Čím to, že stále nedokážete prokletí libereckého ledu zlomit?

Je to derby, domácí mají převahu v řadách fanoušků, nevím. Tím ale vůbec nechci zatracovat naše fanoušky, kteří dnes přijeli v hojném počtu a také byli výborní. Mrzí nás, že jsme jim to nevrátili vítězstvím.

Děkujeme za rozhovor.