BK MLADÁ BOLESLAV

Zasloužili jsme si víc než jen bod, říká David Šťastný

7. 1. 2020
Autor: Vojtěch Tůma
P r a h a - Utkání proti Sparty měli mladoboleslavští hokejisté velmi dobře rozehrané. Ještě necelé tři minuty před koncem závěrečného dějství vedli 2:1, poté ale inkasovali při vlastním oslabení, když Krošelje ranou od modré čáry překonal Košťálek. Zisk jednoho bodu z ledu extraligového lídra by Středočeši před začátkem určitě brali, vzhledem k průběhu zápasu ale museli být z konečného výsledku zklamaní. Vystoupení Bruslařů pro klubový web zhodnotil útočník David Šťastný, který se zapsal do statistik gólem a asistencí.

Davide, vzhledem k průběhu utkání pro vás zisk jednoho bodu asi není dostatečný, že?

Určitě, je to škoda. Byl to dobrý zápas, myslím si, že jsme si odsud mohli odvézt víc bodů. Od začátku jsme hráli to, co jsme chtěli. Bohužel, soupeř v závěru srovnal při přesilovce. Nájezdy už jsou spíš loterie. Mrzí nás to.

Zdálo se, že máte lepší pohyb než Sparta. Pomohl vám v tomto ohledu týden volna?

Máte pravdu. Dlouho jsme nehráli, místo toho jsme dobře potrénovali, určitě tam z naší strany byla velká chuť. Byli jsme dobře připravení, na Spartu se nám podařilo vletět, hned jsem si vytvořili tlak. O to větší škoda, že bereme jen bod.

Na čem jste během volna pracovali?

Spíše jsme se věnovali taktickým věcem, ale samozřejmě i kondici. Na každého soupeře se vždy nějakou dobu speciálně připravujeme, řešíme třeba to, jak hraje v obranném nebo ve středním pásmu.

Ani třetí vzájemný duel této sezony nepoznal vítěze po šedesáti minutách, pokaždé padá málo gólů. Čím to?

Oba týmy hrají dobře do obrany. To, že si body pokaždé rozdělíme, je trochu nezvyklé, ale nám se ještě nepodařilo Spartu porazit, což nás mrzí. Dneska se to dalo zvládnout, podle mě jsme si výhru zasloužili.

Dlouho to vypadalo, že vaše branka bude vítězná. Jak byste celou situaci popsal?

Všiml jsem si, že obránce měl trochu roztažené nohy, tak jsem to prostě zkusil. Ani nevím, kudy to tam Kubovi Sedláčkovi propadlo. Po zápase jsme se spolu bavili a říkal, že puk vůbec neviděl.

Samostatné nájezdy se vám dlouhodobě nedaří, v této sezoně jste je nezvládli už počtvrté. Už je to takové malé prokletí, co říkáte?

Máte pravdu, moc nám nejdou, ale přitom máme šikovné hráče. Nevím, čím to je. Na tréninku se nájezdům věnujeme, v zápasech se nám ale nedaří je proměňovat. Sáhli jsme ke změně gólmana, chtěli jsme zkusit něco nového, protože se nám v posledních zápasech nájezdy nedařily, ale bohužel ani to nepomohlo.

V tomto týdnu vás čekají ještě dva zápasy, hrát budete v pátek a pak hned v sobotu. Jak se na takto náročný program připravíte?

V Hradci to bude hodně těžké, těžko se tam prosazuje. Ani doma s Vítkovicemi nás nečeká nic lehkého, budeme se z obou zápasů snažit získat co nejvíce bodů.

Tabulka se začíná trochu zamotávat. Vnímáte to v kabině, nebo tomu nevěnujete pozornost?

Já se na tabulku díval asi před dvěma dny a říkal jsem si, že do sedmého místa je to neuvěřitelně vyrovnané. Zbývá nám zhruba dvacet zápasů, bude se hrát o každý bod, každý zápas bude důležitý. Už si nesmíme dovolit mít nějakou delší sérii porážek.

Děkujeme za rozhovor.