BK MLADÁ BOLESLAV

Kéž bych dal gólů víc, ale důležitá je výhra, říká Pavel Kousal

11. 1. 2020
Autor: Lukáš Chuchválek

M l. B o l. – Konečně! Po dlouhých týdnech poznali Bruslaři, jak chutná výhra za tři body. Proti Vítkovicím si zahráli potřetí v sezóně a i v tomto střetnutí stačilo vsítit více než tři góly. Dvě branky dal oblíbenému soupeři Pavel Kousal, jenž svou první trefou téměř položil soupeře ve druhé třetině předtím, než se zase vrátil do zápasu přesilovkovými góly, a poté s chutí uzavřel skóre na 6:3. Tento večer se mu střelecky mimořádně povedl. Po dvou zápasech během dvou dnů čeká Bruslaře téměř týdenní pauza.

K nepříznivému vývoji ve druhé třetině prozradil stručně: "Řekli jsme si k tomu, že musíme zase makat, dokázali jsme dát další góly a vyhrát."

Získané tři body považuje za důležité vzhledem k blížícímu se play-off, kdy půjde o co nejlepší výchozí pozici. "Měli jsme hodně remíz, nedokázali jsme vyhrávat v nájezdech, občas se nám povedlo dát gól v prodloužení a vyhrát, ale tyto tři body jsou určitě důležité, protože je ta šestka furt vyrovnaná." Takto shrnul, co se v uplynulých týdnech dělo, kdy se Boleslavi vůbec nedařilo vyhrávat v základní hrací době.

V zápase zaznamenal dva góly, blízko měl k hattricku. Na jedné straně by gólů rád dával více, na druhé straně hattrick pro tentokrát odmítl a skromně s úsměvem prohlásil: "Třeba příště."

Kompletní rozhovor si přehrajte zde: