BK MLADÁ BOLESLAV

Vždycky chci na ledě nechat co nejvíc, říká František Hrdinka

26. 1. 2020
Autor: Adéla Kvapilová

P a r d u b i c e – Na první zápas poslední čtvrtiny základní části Tipsport extraligy zavítali Bruslaři do východních Čech. I když po první třetině Mladá Boleslav vedla, Dynamo dokázalo otočit vývoj hry na svou stranu. V závěrečné periodě se podařilo hostům snížit a v následném prodloužení ukořistit bod navíc. Střetnutí zhodnotil František Hrdinka, který byl na soupisku dopsán z důvodu vysoké marodky v týmu.

Františku, co říct k utkání s Pardubicemi?

Myslím si, že začátek jsme měli dobrý, pak nám to ve druhé třetině odešlo a málem jsme o celý zápas přišli. Ve třetí třetině jsme si k tomu něco řekli, a nakonec se štěstím vyhráli.

Co byl podle Vás klíčový moment tohoto duelu?

Nepouštěli jsme je do předbrankového prostoru jako minulý zápas se Zlínem. Šli jsme více před bránu. Byl tam jeden odražený puk a ten nám pomohl na 2:2. Pak Švícko (Martin Ševc, pozn. redakce) to tam výborně vybojoval a dal gól, což bylo super.

Hráli jste početní převahu pět na tři. Čím to je, že se stále nedaří proměňovat přesilové hry?

Někdy to je i o štěstí. Myslím si, že kluci přesilovky hrají super, akorát to tam někdy nepadne. Taky se může stát, že příští zápas padnou tři góly z početní převahy a nikdo nic neřekne.

Přesouval jste se z Prostějova do Mladé Boleslavi. Byl pro Vás tento týden náročný?

Náročný to určitě je. Teď hrajeme skoro obden, ještě nás takhle čekají tři zápasy po sobě. Momentálně je základ regenerace, věnovat se tělu a nechodit moc ven do zimy, aby na nás něco neskočilo.

Jak a kdy jste se dozvěděl, že se máte hlásit u týmu BK Mladá Boleslav?

Dozvěděl jsem se to v pondělí, dva dny před zápasem. Jenom jsem se sbalil a šel hned na vlak.

Jaké máte vyhlídky? Myslíte si, že jste se trenérovi zalíbil a budete nastupovat dále?

Je to jenom na mně, jak se k tomu postavím. Šanci jsem dostal a pořád dostávám, jsem za to moc rád. Vždycky chci na ledě nechat co nejvíc, abych v sestavě zůstal.

Jste rádi, že z utkání s Pardubicemi berete bod navíc?

Určitě. Bereme každý bod, za každý bod jsme rádi a v celkové tabulce je to další krůček k play-off.

Děkujeme za rozhovor.