BK MLADÁ BOLESLAV

Měli jsme velké štěstí, oddychl si po vydařeném závěru Martin Pláněk

1. 3. 2020
Autor: Vojtěch Drbohlav
M l. B o l. – Bruslaři proti Karlovým Varům dlouho prohrávali. Ve třetí třetině však zabrali a srovnali, přičemž utkání rozhodli v prodloužení. Nejen o tom, že se Mladé Boleslavi v poslední dobře daří závěry zápasů jsme po duelu s karlovarskou Energií mluvili s obráncem Martinem Pláňkem (0+1) (na snímku), který se podílel na rozhodující brance v prodloužení, jež Bruslařům přinesla dva body, díky kterým zůstávají druzí v tabulce.

Martin Pláněk přiznal, že za výkon v začátku zápasu si Bruslaři vyhrát nezasloužili, za dvoubodový zisk byl ale samozřejmě rád. "Za tyhle body jsme celkově rádi. Měli jsme velké štěstí a popravdě, za prvních 40 minut jsme si nezasloužili ani jeden bod, takže to, že jsme nakonec vyhráli, je fakt náhoda, můžeme být jedině rádi a vážíme si toho," hodnotil duel sebekriticky zkušený obránce Mladé Boleslavi.

Bruslaři inkasovali od Karlových Varů góly do prázdné branky. "Těžko se to bránilo. Bylo tam hodně protiútoků, přečíslení, sehráli to opravdu hezky a hlavně v rychlosti, takže jsem rád, že jsme to nakonec zvládli," vrátil se Martin Pláněk k inkasovaným gólům.

Za výkon v prvních 50 minutách kritizoval své svěřence po utkání trenér Pavel Patera, kterému se nelíbilo to, jak Bruslaři zpočátku hráli. Ocenil ale to, že nakonec duel zlomili ve svůj prospěch. "Potom samozřejmě klobouk dolů, jak se kluci dokázali vzchopit. Prostě nechtěli prohrát a zvládli ten závěr. Těch posledních deset minut základní hrací doby a dvě minuty prodloužení, kdy jsme za tím šli, to samozřejmě ukázalo sílu týmu. Když budeme ale předvádět to, co těch prvních padesát minut, tak se v další části nemůžeme daleko dostat.

Kompletní videorozhovor s Martinem Pláňkem můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube: