BK MLADÁ BOLESLAV

Třetí gól beru na sebe, říká zodpovědně Marek Stuchlík. Jak se při premiéře cítil?

11. 8. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Úvodní zápas přípravy Bruslařskému klubu nevyšel. Přestože utkání otevřeli svěřenci trenéra Čiháka ve 4. minutě, Slavii nakonec podlehli 2:3. Šanci v bráně dostal junior Marek Stuchlík, který svými výkony držel naděje na lepší výsledek.

Trenéři Mladé Boleslavi pro úvodní duel přípravy povolali hráče z juniorky, aby si je otestovali před začátkem sezony. Jedním z nich byl i gólman Marek Stuchlík, který bezprostředně po zápase popsal své pocity. „Bolely mě celkem nohy. Ve středu jsme měli testy na kole,“ zdůvodňuje Marek Stuchlík příčinu bolesti. „Ve druhé třetině už jsem se dostal do tempa. Potom už to bylo dobré,“ dodává.

„Navzdory tomu, že jsme dobře začali, tak druhá třetina od nás nebyla ideální. Potom jsme se dostali do zápasu a třetí třetinu ovládli. Bohužel nám to tam nepadlo,“ mrzí těsná porážka 2:3 mladého gólmana.

Stuchlíka mrzí i inkasovaná branka v 58. minutě, kdy ho bekhendovou střelou přelstil Robin Všetečka. „Třetí gól si beru na sebe, špatně jsem přečetl hru. Mám rozporuplné pocity, ale jsem rád, že jsem to nějak zvládl,“ říká skromně.

O tom, že naskočí do prvního utkání Bruslařů, věděl už dlouho. „Trenéři mě na to připravovali asi dva týdny dozadu. Říkali, ať pořádně makám, abych to dobře odchytal,“ přiznává devatenáctiletý strážce.

Od nadcházející sezony si přeje úspěch s juniorkou. „Chceme dojít co nejdál v play off. Mohli bychom to vyhrát, máme dobrý tým,“ usmívá se. „Sám za sebe bych si přál dostat možnost v první lize nebo áčku. To by bylo pěkné,“ uzavírá Stuchlík.

Kompletní rozhovor si můžete pustit na YouTube: