BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři v Karlových Varech ovládli tamní Hejtman Cup

15. 8. 2022
Autor: Tomáš Taybner, foto: Kateřina Pelikánová
M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka na turnaji O pohár hejtmana Karlovarského kraje sehrála hned tři zápasy, přičemž z každého z nich vyšla vítězně. Na čtvrteční výhru 3:2 nad německým Kolínem, navázali svěřenci trenéra Václava Pletky v zápase s Třincem, který porazili poměrem 4:2. Středočeši pak stejně jako v loňském roce vyzvali ve finále Hradec Králové, kterému oplatili loňskou porážku. Bruslaře ke zlatým medailím nasměrovala trefa navrátilce Matěje Gardoně, na kterou ve 27. minutě navázal Karel Křepelka, jehož zásah se ukázal jako vítězný. Středočeši tak po závěrečné siréně zvedali nad hlavu pohár pro vítěze 21. ročníku tohoto tradičního turnaje. O jeho zhodnocení jsme požádali osobu nejpovolanější, hlavního trenéra našich juniorů - Václava Pletku.

Formát turnaje

Herní systém byl prostý. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, kde se utkal každý s každým. Vítězové skupin poté postoupili do finále, celky na druhých místech sehrály utkání o bronz, zatímco na třetí týmy čekal zápas o symbolické 5. místo.

Skupina A

HC Energie Karlovy Vary

Mountfield HK

Jungadler Mannheim

Skupina B

BK Mladá Boleslav

HC Oceláři Třinec

Kölner EHC

Výsledky Bruslařů

Základní skupina

Kölner Haie – BK Mladá Boleslav 2:3

Branky a nahrávky: 6. Grasmik, 44. Kopietz (Gaidel) – 19. Moyseyev (Gardoň, Hradec), 34. Gardoň (Zvagulis, Rajgl), 51. Hruška (Vyroubal)

Sestava: Forst (Hora) – Rajgl, Kubíček, Hrouda, Málek, Hron, Vlasák A. – Šachl, Zvagulis, Malínek, Vlasák M., Moyseyev, Hradec, Gardoň, Leden, Plíšek, Vítek, Václavík, Hruška, Vyroubal


BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:2

Branky a nahrávky: 18. Rajgl (Hradec, Vlasák A.), 29. Malínek (Hruška), 38. Křepelka (Gardoň), 45. Vyroubal (Křepelka) – 40. Ulrych (Šilar), 52.Bartoš (Šotkovský, Volas)

Sestava: Hora (Forst) – Vlasák A., Rajgl, Hrouda, Křepelka, Moravec, Málek, Hron – Vlasák M., Malínek, Zvagulis, Moyseyev, Hradec, Gardoň, Šachl, Polák, Vítek, Václavík, Hruška, Vyroubal


Finále

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 1:2

Branky a nahrávky: 31. Mach (Idžan) – 22. Gardoň (Moyseyev), 27. Křepelka (Malínek, Gardoň)

Sestava: Stuchlík (Forst) – Rajgl, Vlasák A., Hrouda, Křepelka, Moravec, Jasečko, Hron – Vlasák M., Malínek, Zvagulis, Moyseyev, Hradec, Gardoň, Polák, Půček, Vítek, Šachl, Hruška, Vyroubal

Hodnocení trenéra

"Brali jsme to jako přípravu na soutěž, zkoušeli jsme víc hráčů a protáčeli sestavu. Každý zápas chytal jiný gólman a musím říct, že všichni podali dobrý výkon," chválí své hráče trenér Václav Pletka. Zároveň je také spokojený s předvedenou hrou: "Objevovaly se tam věci, které bychom chtěli ukazovat i v sezóně. Kluci to celkově zvládli a za svou dřinu byli odměněni vítězstvím. Také si ukázali, že když budou hrát to, co mají, tak mohou porazit kohokoliv." Cesta za vítězstvím v turnaji ale nebyla jednoduchá, náročný harmonogram mohl sehrát svoji roli během finálového utkání s Mountfieldem. "Ten třetí zápas byl z naší strany nejhorší, ale to mohlo být i únavou, protože jsme ve čtyřech dnech sehráli hned tři těžké zápasy."

"Po posledním utkání si to pak v šatně všichni užili, měli u sebe pohár, byla radost a za to jsme rádi," říká spokojený Pletka. Kolem hokeje se lodivod našich juniorů už nějaký pátek pohybuje, a tak moc dobře ví, že je potřeba vytrvat a nenechat se zaslepit prvním úspěchem. "Nesmíme ale usnout na vavřínech, protože tímhle to všechno teprve začíná," dodává.