Dorostenci vyhráli turnaj O pohár hejtmana. Ve finále udolali domácí Dynamo

24. 8. 2022
Autor: Tomáš Taybner, foto: Michal Vorlíček
M l. B o l. – Týden po úspěšném tažení juniorky na Hejtman Cupu v Karlových Varech zvedali pohár také naši dorostenci. Také oni turnajem prošli bez porážky a dobře se tak připravili na blížící se sezónu. Mladoboleslavský dorost v průběhu turnaje udolal Olomouc, Třinec a v nedělním finále pak bral zlaté medaile, když porazil domácí Dynamo. Vyrovnané střetnutí dospělo za stavu 3:3 do nájezdů, které rozhodl Adam Hlinský. Středočeši pak na ledě slavili zisk trofeje pro vítěze turnaje, kterou z rukou Petra Sýkory přebral kapitán Bruslařů Patrik Král. Individuální ocenění obdržel Metoděj Císař, jenž byl zvolen nejlepším brankářem turnajového víkendu.

Formát turnaje

Původně se měli na turnaji představit také Piráti z Chomutova, kteří však pro nemoc nedorazili, takže se organizátoři museli obejít bez nich. V sobotu všichni účastníci sehráli dva zápasy na 3x15 minut, přičemž Bruslaři společně s Dynamem v obou utkáních uspěli. Organizátoři tak upravili nedělní program, který přinesl dva medailové souboje na 3x20 minut. Bronz po výhře 3:0 brali Oceláři, stříbrné zůstalo Dynamo a zlaté medaile odvezli Bruslaři.

Účastníci turnaje

HC Oceláři Třinec

HC Olomouc

Výsledky Bruslařů

Základní část

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:1

Branky a nahrávky: 5. Beran (Hurt), 29. Hurt (Kurka, Konobelj), 38. Lev (Beran) – 41. Urbánek

Sestava: Císař (Vystrčil) – Hlinský, Kubíček, Průšek, Křivánek, Fišer, Šilhavý, Tetiva – Král "C", Lisler, Šindelář, Steklý, Konobelj, Hurt, Štajnc, Lev, Beran, Kurka, Trefil, Hájek, Pěch

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 1:2

Branky a nahrávky: 5. Bošek – 13. Hlinský (Šindelář), 36. Steklý

Sestava: Vystrčil (Císař) – Hlinský, Kubíček, Průšek, Křivánek, Fišer, Šilhavý, Tetiva – Král "C", Lisler, Šindelář, Steklý, Konobelj, Hurt, Štajnc, Lev, Beran, Kurka, Trefil, Hájek, Pěch

Finále

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:4 po s.n.

Branky a nahrávky: 24. Turena, 54. Kaštánek (Vítek), 60. Novosad (Kučera) – 28. Lisler, 56. Hlinský (Průšek, Steklý), 58. Kubíček (Hlinský, Lisler), rozh. náj. Hlinský