BK MLADÁ BOLESLAV

V dalším přípravném utkání přijede do Mladé Boleslavi Plzeň

24. 8. 2022
Autor: Tereza Trčková
M l. B o l. – Po dvoudenní přestávce čeká Boleslavské již čtvrtý přípravný zápas. BK Mladá Boleslav přivítá 25. srpna od 17:00 na domácím ledě ŠKOENERGO Arény HC Škoda Plzeň. V posledním přípravném utkání Bruslaři porazili v rámci Letních hokejových her HC Dynamo Pardubice nejtěsnějším možným způsobem 1:0 a pokusí se přidat třetí výhru v přípravě v řadě. Jediným přesným zásahem rozhodl utkání Matyáš Kantner. Plzeň bude naopak chtít napravit dvě poslední porážky. Přijďte naše hokejisty opět podpořit na stadion! Vstupenky zakoupíte ZDE či hodinu před utkáním na přední pokladně zimního stadionu.

Indiáni obměnili pro novou sezónu kádr

Západočeši v posledním ročníku Tipsport extraligy vypadli již v předkole play off právě s Mladou Boleslaví. I z tohoto důvodu se vedení Plzně rozhodlo provést výraznější změny v týmu, a proto se po sezóně rozloučilo hned se šesticí hráčů. Mezi ně patří i obránce Peter Čerešňak, který v západočeském klubu strávil posledních šest sezón. Naopak do svého týmu přivítalo šest posil, zejména ze zahraničních hokejových lig. Mezi nejznámější jména patří Petr Zámorský, který se do extraligy vrací po ročním angažmá ve švédském Örebro HK. Velkou posilou do plzeňské obrany bude Marek Baránek, který má na kontě již přes 200 startů v nejvyšší české soutěži.

Plzeňským vstup do přípravy nevyšel

Indiáni sice v prvním přípravném zápase porazili Draci Pars Šumperk 4:0, poté ale přišly dvě vysoké porážky. V té první Plzni nepodařilo ani jednou vyzrát na teprve 21letého gólmana Šimona Zajíčka a podlehli Vervě Litvínov 0:7. V úterním západočeském derby s Energií Karlovy Vary Plzeňští tahali od začátku zápasu za kratší konec a po dvou třetinách prohrávali na domácím ledě opět 0:7. Ve třetí třetině se však střelci probudili a čtyřmi přesnými trefami korigovali druhou porážku v řadě na konečných 4:7. Napraví si tedy plzeňský tým chuť a potrápí boleslavskou obranu?

Sestava HC Škoda Plzeň proti HC Energie Karlovy Vary: Svoboda (24.-40. Vondráš) – Piskáček, Zámorský, Baránek, Kaňák, Budík, Vitaloš, Kremláček, Houdek – Rekonen, Mertl, Lang – Malát, Kodýtek, Schleiss (C) – Blomstrand, Meyer, Sedlák – Adamec, Bitten, Hrabík – Dvořák

Západočeské derby ohodnotil hlavní kouč Václav Baďouček pro web indiánů slovy: „Když jsem viděl paniku po druhé třetině ve všech těch očích, tak jsem ku překvapení všech ani hlas nezvyšoval. Snažil jsem se pouze hráčům říct, aby hráli jako extraligoví hokejisté. My jsme vypadali, jako kdybychom se ten den sešli poprvé – podle toho ten výkon vypadal. Všechno bylo špatně, nic nefungovalo. Díky alespoň poslední části se ten dojem trošku zvedl. Je důležité, že jsme za stavu 0:7 našli nějakou tvář a utkání odehráli s nějakým rozumnějším výsledkem.“

Zápas s Plzní živě