BK MLADÁ BOLESLAV

Optická převaha nestačila. Málo jsme se tlačili do brány, uvědomuje si Tomáš Šmerha

25. 8. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Tlak v závěru zápasu nestačil. Mladá Boleslav byla sice po většinu přípravného utkání s Plzní aktivnější, nakonec se ale z výhry 3:2 radovali Západočeši. Bruslaři alespoň zvládli snížit tříbrankové manko na rozdíl jedné trefy. Utkání hodnotil Tomáš Šmerha, střelec úvodního boleslavského gólu.

Čtvrtý zápas, druhá těsná porážka. Bruslařský klub tentokrát podlehl na domácí půdě Plzni 2:3. „Kroužili jsme po pásmu, měli jsme opticky převahu, ale málo jsme se tlačili do brány,“ mrzí prohra o jeden gól Tomáše Šmerhu.

Bruslaři v polovině základní hrací doby prohrávali o tři branky, Šmerha ale otevřel střelecký účet Mladé Boleslavi a rozradostnil místní fanoušky. „Rozdíl tří gólů je vždycky hratelný. Zlepšili jsme důraz do brány, který jsme chtěli hrát i ve třetí třetině,“ říká útočník Středočechů.

Z prohry si ale těžkou hlavu nedělá. „Je to stále příprava, zkoušíme nové věci. Myslím si, že to bude lepší a lepší. Musíme zlepšit důraz do brány,“ uvědomuje si Šmerha.

Koncovka vázla i při hře s hráčem navíc. „Vůbec jsme si nepomohli přesilovkami, musíme je ještě zlepšit,“ velí 24letý útočník, který si je vědom, že přesilovky rozhodují zápasy.

Kompletní rozhovor můžete zhlédnout zde: