BK MLADÁ BOLESLAV

Ligovou přípravu zakončí Bruslaři v Plzni

6. 9. 2022
Autor: Daniel Schubert
M l. B o l. – V sedmém přípravném utkání změří Bruslaři podruhé své síly s plzeňskými indiány. Pro oba celky je tento zápas posledním v rámci letní přípravy, přičemž Bruslaři budou chtít Plzni oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. V tom totiž na domácím ledě i přes zjevnou převahu podlehli tomuto soupeři 2:3. Je tak zřejmé, že cílem Bruslařů v závěru přípravy bude právě zlepšení produktivity. Přivezou naši hráči cenný skalp ze západu Čech? Utkání začíná ve čtvrtek 8. září v 17:30.

Pokračování plzeňské přípravy

Po dvou vysokých prohrách proti Litvínovu a Karlovým Varům si Plzeň spravila chuť až právě na Mladé Boleslavi, které symbolicky oplatila vyřazení z loňského předkola play off. V tomto utkání si Bruslaři nechali indiány utéct po gólech Vojtěcha Budíka, Petra Zámorského a Jana Piskáčka na 0:3 a toto manko se jim již nepodařilo celé odmazat. Petr Zámorský, nová plzeňská posila obrany ze švédského Örebro HK, si tak připsal první gól i asistenci v dresu Plzně. Další vstřelenou branku i asistenci si navíc připsal už o několik dní později při výhře 4:1 nad Českými Budějovicemi. Nejdříve asistoval Samueli Bittenovi u prvního gólu a následně v závěru utkání sám prostřelil hostujícího Dominika Hrachovinu střelou od modré.


Úspěšný turnaj v Bolzane

Indiáni si rovněž v rámci přípravy odskočili ještě do severoitalského města Bolzane na turnaj Südtirol Summer Classic. V jeho semifinálovém utkání narazili na německý celek Düsseldorfer EG, který v posledním ročníku nejvyšší německé ligy obsadil stejně jako Plzeň devátou příčku. Z tohoto utkání nakonec vyšel šťastněji německý tým, který se do vedení dostal už ve čtvrté minutě, Západočeši se sice ještě zmohli ve druhé třetině na vyrovnání, ale v poslední části hry se však střelecky prosadil už pouze Düsseldorf a zvítězil tak 4:2. Lépe však Plzeň naložila s následujícím utkáním. V tom sice se švýcarským klubem HC Ambri Piotta prohrávala už 0:2, ale přesto se dokázala do utkání vrátit, znovu vyrovnat a dostat se až do samostatných nájezdů. V těch se prosadil pouze Tomáš Mertl a vystřelil tak indiánům třetí místo v turnaji.

Sestava HC Škody Plzeň z utkání proti HC Ambri Piotta: Svoboda – Piskáček, Zámorský, Houdek, Kaňák, Budík, Vitaloš, Kremláček, Kvasnička – Mertl, Meyer, Rekonen, Suchý, Kodýtek, Schleiss, Blomstrand, Hrabík, Sedlák, Bitten, Adamec, Malát

Utkání proti HC Ambri Piotta zhodnotil pro web HC Škody Plzeň Tomáš Vlasák: „Bylo to náročné utkání, protože soupeř byl hodně kvalitní. My jsme dotahovali skóre, kluci bojovali až do konce a toho si ceníme. Nájezdy nás posléze odměnily. V zápase bylo hodně nepřesností z naší strany, na můj vkus až moc. Doufám, že nám výhra v nájezdech zvedne trošku sebevědomí.“