BK MLADÁ BOLESLAV

Puk jsem chtěl procpat mezi betony, naštěstí to vyšlo, usmíval se střelec vítězného gólu David Šťastný

25. 9. 2022
Autor: Tereza Trčková, foto: Ladislav Adámek
M l. B o l. – Bruslaři si připsali druhou výhru v řadě, když dokázali překonat dosud neporažené Dynamo Pardubice 3:2 po prodloužení. O rozhodující branku se postaral David Šťastný, který po samostatném úniku dokázal překonat Romana Willa. „Dva body jsme si zaloužili," říká spokojeně. Boleslav si tak odnáší z pardubického ledu výhru a setrvává na čtvrtém místě.

Jak hodnotíte tempo zápasu, které bylo po celou dobu maximální?

Po celou dobu oba týmy hodně bruslily. Zároveň bylo utkání velice soubojové, takže fyzicky velmi náročné. Dynamo má silné hráče, byl to opravdu těžký zápas, ale jsme rádi, že odvážíme dva body.

Myslíte si, že proti Pardubicím je nutné hrát vždy na hraně možností?

Každý zápas chceme hrát na hraně, ale s tímto týmem to musí být vždy na 120 %. Mají skvělé hráče jak dopředu, tak dozadu, celý zápas je vždy v maximálním nasazení. Naše obrana hrála výborně, hlavně v oslabení, a dva body jsme si zasloužili.

Po gólu na 2:1 jste ještě zvýšili tempo, byli jste v psychické výhodě?

Branka nás hodně povzbudila. Až do konce třetiny jsme jeli ještě na větší obrátky. Dynamo gól zaskočil a trochu polevilo. Mrzí mě, že jsme toho nedokázali ještě více využít.

Ve třetí třetině jste byli naopak pod optickým tlakem. Nicméně se zdálo, že i tak jste měli utkání pod kontrolou?

Pardubice se hodně tlačily dopředu, mohlo tedy vypadat, že jsme zatažení, což jsme i chvílemi byli. Po celou dobu jsme se ale drželi stanoveného plánu a snažili jsme se čistit prostor před bránou. Bohužel jsme ale na konci třetiny inkasovali.

Očividně jste měl i přes náročný zápas ještě dost sil na prodloužení, kdy jste po úniku vstřelil vítěznou branku?

Když může, tak člověk ještě najde sílu vždycky (směje se). Jsem moc rád, že se mi ještě podařilo ujet a vstřelit gól, a že vezeme domů dva body.

Zakončil jste u rozhodující branky podle plánu, nebo jste se rozhodl na poslední chvíli?

Už od naší modré, kdy jsem převzal puk, se mi na hokejce vrtěl a celou dobu jsem se snažil, aby mi na hokejce nestál. Pak už jsem jen viděl mezírku mezi betony, tak jsem se to tam snažil procpat a naštěstí to vyšlo. Led byl už na konci špatný, tak jsem nechtěl vymýšlet nic velkého.

Poznal jste ve stylu hry Pardubic rukopis Radima Rulíka, který Boleslav trénoval v posledních sezonách?

Určitě, nějaké prvky, které jsme v minulých sezonách hráli my v Boleslavi, jsem poznal.

Jak hodnotíte výkon brankáře Gašpera Krošelje, který svým prvním letošní extraligovým výkonem tým hodně podržel?

Oba dva naši gólmani jsou výborní. Vidíme to všichni na tréninku, kde se jim těžko dávají góly. První tři zápasy chytal Filip Novotný, který zachytal výborně, a teď na něj Gašper navázal. O oba se můžeme opřít, což je pro nás velmi důležité, když víme, že máme v brance jistotu.

V příštích čtyřech dnech vás čekají další dva zápasy, vyhovuje vám toto tempo?

Mně osobně taková porce zápasu nevadí, jsem rád, že se hraje často. Zápas je vždy lepší než trénink a myslím si, že sil máme dostatek.