BK MLADÁ BOLESLAV

Výhra s nulou? Dodrželi jsme plán, těší Jakuba Kotalu. Na Novotného čeká zápisné

2. 10. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Skvělý výkon Filipa Novotného a jednoznačná střelecká převaha dovedly Mladou Boleslav k další výhře. Po porážce s Vítkovicemi si domácí spravili chuť a nad Kladnem zvítězili 4:0. Utkání hodnotil Jakub Kotala, který se vrátil do sestavy a připsal si asistenci.

Jasná záležitost v úvodní třetině nasměrovala Mladou Boleslav ke čtvrté výhře na domácí půdě. „Jsme rádi, že jsme vyhráli s nulou. Po zápase ve Vítkovicích jsme si řekli, co chceme hrát a to jsme dodrželi,“ těší povedený zápas a výhra 4:0 nad středočeským rivalem Jakuba Kotalu.

Pro něj to byl první letošní extraligový zápas. „Po nemoci jsem se chtěl dostat do tempa. Snažil jsem se pomáhat, snad to bylo v pohodě,“ usmívá se útočník, který asistoval u druhého gólu Bruslařského klubu.

Domácí hned v pěti případech hráli ve čtyřech, avšak ani jednou neinkasovali. „Velká pochvala klukům, co hráli oslabení. Zvládali ho parádně a ještě dokázali zahrozit,“ skládá Kotala poklonu formaci na oslabení. Třikrát v něm do protiakce ujel Mário Lunter.

Bruslařům se dařilo i v defenzivně, Filip Novotný vychytal první nulu v boleslavském dresu. „Určitě si Najmi (Ondřej Najman, pozn. redakce) ohlídá, aby neodešel s penězi,“ vtipkuje směrem ke gólmanovi, kterého čeká za čisté konto zápisné.

Kompletní rozhovor si můžete pustit prostřednictvím odkazu na YouTube: