BK MLADÁ BOLESLAV

Sérii domácích utkání zakončí Bruslaři proti Kometě

8. 10. 2022
Autor: Daniel Schubert
M l. B o l. – V devátém kole Tipsport extraligy přivítají boleslavští hokejisté ve své svatyni výběr jihomoravské metropole. Ten to ve ŠKOENERGO Aréně nebude mít vůbec jednoduché, neboť Bruslaři si nepochybně budou chtít spravit chuť po nevydařeném utkání s karlovarskými energetiky, kdy doma poprvé padli 0:1. To naopak Brňané se mohli radovat z gólových hodů a vítězství 5:4 v atraktivním duelu s Litvínovem. Jedná se navíc už o třetí vítězství Moravanů v řadě. Zvládnou Bruslaři obnovit domácí suverenitu a pohasne záře Komety? Utkání startuje v neděli 9. října v 16 hodin.

O soupeři

Uplynulá sezona brněnských hokejistů nepatřila k těm z říše snů. Bodový zisk se zasekl, stejně jako u našich Bruslařů, na 76 bodech, a tak po základní části obsadili až desátou příčku tabulky, čímž pokračují v klesajícím trendu od vítězné sezony 2017/2018. V předkole play off se pak postavili v napínavé sérii týmu Tygrům z Liberce. Sérii se jim sice povedlo po domácích utkáních srovnat na 2:2, avšak v rozhodujícím duelu v Home Credit Areně padli za až krutého výsledku 1:6 a jejich sezona tak skončila. Ve vzájemných utkáních s Mladou Boleslaví byl v minulé sezoně vždy šťastnější tým, který byl zrovna hnán svým domácím publikem, vzájemná bilance tak skončila nerozhodně 2:2.

Kometa rovněž do nové sezóny přivítala zajímavé posily. Letmo můžeme zmínit brankáře Dominika Furcha se zkušenostmi ze Švédska či KHL, dlouhodobého útočníka Karlových Varů Jakuba Fleka, zkušené obránce Tomáše Kundrátka a Jana Ščotku nebo finskou posilu útočných řad Kima Strömberga. Mladoboleslavští fanoušci navíc jistě v brněnském kádru nepřehlédnou ani Adama Zbořila či Jana Dufka. Na druhé straně se však Kometa rozloučila se svým dlouholetým tahounem Peterem Muellerem či třeba slovenským útočníkem Michalem Krištofem, který zamířil do KHL.

Momentální sezona brněnskému celku zatím přisuzuje šesté místo se 13 body, jedná se tedy o přímého tabulkového souseda Bruslařů, ti prozatím nasbírali stejný počet bodů. V posledním utkání přijeli do Brna vyzyvatelé z Podkrušnohoří. Svěřenci Vladimíra Růžičky nastupovali do utkání s čerstvými vzpomínkami na svá první dvě ligová vítězství. I když se jim vstup do zápasu nepovedl, tak v závěru druhé třetiny přidali na své konto dva slepené góly a do třetí části tak nastupovali s jednobrankovým náskokem. Domácí Kometa však s odpovědí dlouho nečekala a oplácela stejnou mincí. Tedy slepenými góly Eduarda Šalého ve 42. minutě a Kima Strömberga ve 43. minutě po zpětné přihrávce od Radka Koblížka. Litvínov sice ještě dokázal po necelé minutě zareagovat přesnou střelou Michala Guta, byl to však domácí tým, který se o 75 vteřin později radoval z vítězné branky. Tu mu po úniku a krásné zadovce Adama Zbořila vystřelil Andrej Kollár. Brno tak v divoké přestřelce nakonec zdolalo Litvínov 5:4.

Boleslav střílela slepými

V posledním kole se na ledě Mladé Boleslavi představily Karlovy Vary. I když do utkání vstoupili nepochybně lépe Bruslaři, z úvodní dominance nebyli schopní vytěžit žádnou gólovou radost. První branku tak vstřelili až ve druhé části energetici, když se Dávidu Grígerovi podařilo překonat jinak jistého Filipa Novotného. Bohužel domácím hokejistům se i přes zjevnou snahu nepodařilo na tuto branku zareagovat stejným způsobem a v utkání tak i přes zjevnou střeleckou převahu prohráli spíše fotbalovým výsledkem 0:1. Jedná se tak o první kapitulaci Bruslařů na domácí půdě a o druhou porážku, ve které se nedokázali střelecky prosadit. Úkol pro domácí celek je tak jednoznačný, otevřít gólová stavidla a zakončit sérii tří domácích utkání výhrou.

Přijďte Bruslaře povzbudit přímo na stadion, vstupenky můžete zakoupit ZDE!