BK MLADÁ BOLESLAV

Poslední minuty? Na střídačce jsme si zakrývali oči. Naštěstí jsme zápas zvládli, libuje si Radek Jeřábek

9. 10. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Z 0:2 na 3:2. Mladá Boleslav v posledních třech minutách rozhodla o vítězství nad Kometou a prodlužuje domácí neporazitelnost proti Kometě na deset zápasů. Střetnutí hodnotil střelec úvodní branky Bruslařů obránce Radek Jeřábek.

Bruslaři otočili zápas a ve šlágru kola porazili Kometu 3:2. „Vzhledem k vývoji zápasu jsem rád, že jsme ho otočili,” těší výhra Radka Jeřábka.

Mladá Boleslav navýšila na 3:2 necelé tři minuty před koncem základní hrací doby při početní výhodě. Jenže Kometa mohla v následovné přesilové hře ještě srovnat.

„Poslední minuty jsou vždy hektické, ať už je skóre jakékoli. Na střídačce jsme si zakrývali oči. Hlavou se nám honilo, ať hlavně nedostaneme gól. Přáli jsme si výhru za tři body,” přiznává boleslavský bek.

Utkání se ale pro Středočechy nevyvíjelo podle představ, v průběhu druhé třetiny prohrávali 0:2. O následné snížení se postaral právě Radek Jeřábek.

„Neřekl bych, že můj gól byl zlomovou situací. Podařilo se nám pak vrátit zpátky do zápasu. Výkon celého týmu eskaloval do naší výhry,” popisuje.

Do třetí třetiny vstoupila Mladá Boleslav v lepší formě. Hrála aktivněji a držela Kometu v tlaku. „Myslím si, že Brno změnilo přístup. Soupeři nám dávali prostor dostat se do útočného pásma. Díky tomu jsem si vytvářeli šance a snažili jsme se je využít,” uzavírá Jeřábek.

Co říká o svém prvním extraligovém gólu v letošním ročníku? Celý rozhovor můžete zhlédnout zde: