BK MLADÁ BOLESLAV

V extralize rozhodují maličkosti, za gól jsem šťastný, říká premiérový střelec Pontus Aberg

14. 10. 2022
Autor: Tereza Trčková
Litvínov - Skvělá první třetina, tři využité přesilovky, vedení 4:0. I přes téměř bezchybný výkon v prvním dějství se Středočeši museli o výhru rvát do poslední vteřiny. „Všichni jsme rádi za tři body, které si ze zápasu odnášíme," říká jistě letní posila Pontus Åberg, který si v zápase proti Vervě připsal první branku v dresu Mladé Boleslavi. Kde vidí silné stránky týmu a v čem vidí kvalitu české extraligy?

Jak hodnotíte zápas s Litvínovem, jehož závěr měl lehce infarktový nádech?

První třetina byla z naší strany povedená. Byl to těžký zápas, ve kterém bylo hodně vyloučení. Pocitově to bylo hodně dlouhé utkání s hodně přerušeními. Všichni jsme rádi za tři body, které si ze střetnutí odnášíme.

Myslíte si, že ve výsledku byla první třetina rozhodující?

Ano, určitě. Podařilo se nám třikrát skórovat v přesilovce, což nám pomohlo vyhrát tenhle zápas. Speciální formace hrály skvěle, což nám zajistilo vysoký náskok.

Připsal jste si první gól v dresu Mladé Boleslavi, jak se cítíte?

Víte, jsem vždycky rád, když vstřelím gól. O tom to celé je, aby váš výkon pomohl celému týmu. Jsem moc rád, že mi to tam konečně padlo.

Gól jste ale vstřelil s trochou štěstí díky odrazu od litvínovského obránce, jste rád, že to takhle vyšlo?

Podle mě nezáleží na tom, jak hezký ten gól je, každý má stejnou váhu (směje se).

Využili jste tři přesilové hry, je to silná zbraň týmu?

Usilovně na přesilovkách v tréninku pracujeme a v tomhle zápase se to náramně vyplatilo. Tři góly v přesilovkách jsou skvělou vizitkou a doufám, že si budeme vysokou úspěšnost držet i nadále.

Jak se vám libí česká extraliga, zvykl jste si rychle?

Extraliga je hodně kvalitní, rychlá. Je to hodně nahoru dolů. Chvíli mi trvalo, než jsem si na tempo extraligy zvyknul. Jak jsem říkal, speciální formace hrají v této soutěži velkou roli, protože utkání jsou velmi vyrovnaná, rozhodují maličkosti, a pokud se dokáží ubránit oslabení a naopak využít přesilovky, máte velkou šanci na výhru.

Další zápas vás čeká za dva dny doma proti Hradci, loňskému vítězi základní části, očekáváte další těžké utkání?

Asi ano (směje se). Každé utkání bylo prozatím velmi těsné a rozhodují vždy detaily. Musíme předvést top výkon v každém zápase.

Odehráli jste prvních 10 kol soutěže, jak hodnotíte dosavadní výkony mužstva?

Myslím, že si to vše začíná sedat. Daří se nám nacházet styl hry, kterým se chceme prezentovat. V tomhle zápase to nebylo úplně ono, ale znovu musím pochválit kluky na přesilovkách a oslabeních. Jinak si ale myslím, že dokážeme hrát velmi dobře a na tom chceme v dalším průběhu sezony stavět.

Děkujeme za rozhovor.