BK MLADÁ BOLESLAV

Rozhodly maličkosti. Nedokázali jsme využít šance, ví Pavel Pýcha

16. 10. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. - Gól do šaten rozhodl. Mladá Boleslav nešťastně inkasovala ve 40. minutě a v závěrečné dvacetiminutovce už nedokázala prohru odvrátit. Utkání, které nakonec ovládl Hradec Králové poměrem 2:0, hodnotil obránce Pavel Pýcha.

Mladá Boleslav v domácím utkání proti Hradci Králové nedokázala vstřelit žádnou branku. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Myslím si, že jsme šance na gól měli, ale bohužel jsme je nevyužili,” mrzí porážka 0:2 obránce Pavel Pýcha.

„Nepomohli jsme si ani přesilovkami,” dodává Pýcha a odkazuje na duel s Litvínovem, kde Středočeši proměnili hned tři početní výhody.

Tentokrát se Bruslařskému klubu nezadařilo ani při pověstné první třetině. „Do každého zápasu chceme vstoupit dobře. V tomhle duelu měl ale více ze hry Hradec. Přišlo mi, že v dalších pasážích jsme krok srovnali,” zmiňuje zlepšený výkon Mladé Boleslavi.

Vyrovnané skóre nakonec ukončila trefa Lukáše Pajera, která ve 40. minutě poslala Hradec Králové do vedení. „Před gólem jsme měli šance, ale trefili jsme asi dvě tyčky. Bohužel pak z brejku přišel gól,” popisuje Pýcha.

První branka podle něj ovlivnila následný vývoj utkání. „Oba týmy začaly více bránit. Šance sice potom také byly, ale neznačily gólové hody,” říká boleslavský obránce.

Kompletní rozhovor si můžete pustit na tomto odkazu: