BK MLADÁ BOLESLAV

Úterní utkání zavede boleslavské hokejisty na led Plzně

17. 10. 2022
Autor: Tereza Trčková
M. l. B. o. l. - Po těsné prohře s Hradcem Králové vyráží Mladá Boleslav na led HC Škody Plzeň, která se v sezoně prozatím trápí. Oba týmy se naposledy setkaly v loňském předkole play off, které nakonec přineslo postup Mladé Boleslavi, o kterém rozhodovalo až páté utkání. Plzeň tedy bude mít Bruslařům co oplácet. Středočeši se naopak budou chtít dostat zpět na vítěznou vlnu po posledním nezdaru. Kdo ze zápasu odejde spokojenější? Utkání startuje 18. října od 17:30 na ledě LOGSPEED CZ Arény.

O soupeři

Indiánům se vstup do sezony vůbec nevydařil. V prvních čtyřech utkání nevytěžili ze své snahy ani bod, což zapříčinilo brzké odvolání trenérské dvojice Václava Baďoučka a Miloše Říhy, kterou nahradili nový hlavní kouč Petr Kořínek a asistent Františkek Bombic. A nový impulz brzy přinesl své ovoce. Z posledních sedmi utkání Plzeňští hned pětkrát bodovali a odlepili se ode dna tabulky.

Poslední zápas, ve kterém se střetla Plzeň s poledním Litvínovem, přinesl náramnou hokejovou bitvu, ve které šlo oběma týmům o prolomení série proher. Do zápasu vstoupili lépe chemici, kteří otevřeli skóre v polovině první třetiny brankou Demela. Plzeňští se ale nenechali zastrašit a skóre zápasu otočili ještě do zaznění první sirény po přesných zásazích Schleisse a Maláta. Další porážku ale podkrušnohorský tým nechtěl připustit a po tlaku přišel i na druhé straně vyrovnávací gól, který z dorážky zařídil Michal Gut. Už se zdálo, že druhá třetina další změnu skóre nepřinese, to ale nedovolil plzeňský Petr Kodýtek, který těsně před vypršením druhé dvacetiminutovky poslal opět svůj tým do vedení. A na začátku třetího dějství ještě umocnil náskok indiánů Dvořák, který si nakonec připsal vítězný gól. Na výhře Plzně nic nezměnila přesná trefa Nicolase Hlavy, který pouze upravil skóre na konečných 4:3. Plzeň se tedy po dvou porážkách radovala z výhry a poskočila na 11. místo.

Boleslav vyšla potřetí v sezoně střelecky naprázdno

Jedenácté kolo svedlo dohromady loňské čtvrtfinalisty play off. A zápas to byl opět vyrovnaný, jako jsme byli zvyklí i v loňské sezoně. Lépe do zápasu vstoupil Hradec, který hned po čtyřech minutách dostal výhodu přesilové hry, ve které byl velmi nebezpečný. Všechny střelecké pokusy ale zneškodnil Gašper Krošelj. Další klíčový moment zápasu přinesla až 31. minuta. Hradeckým se sice podařilo gólmana Krošelje překonat, po přezkoumání videa ale byla branka odvolána, jelikož branka byla dosáhnuta rukou. Poté přišla asi nejlepší pasáž hry Středočechů, kteří dokonce dvakrát orazítkovali tyč. I přes tlak Bruslařů se první branky dočkali hosté, kteří využili do hry naskakujícího Lukáše Pajera, který nikým nehlídán uklízel puk do odkryté branky domácích a poslal svůj tým do vedení. V průběhu třetí třetiny nedokázala Boleslav vstřelit vyrovnávací gól, čehož ještě pojistkou do prázdné branky využil Jakub Lev, který tak pečetil výhru 2:0 Hradce Králové. Mladá Boleslav tak zaznamenala čtvrtou prohru v sezoně.

×
Dnes v 17:30 | MUZ
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav