BK MLADÁ BOLESLAV

Druháci se podívali na NHL Global Series 2022 v Praze

19. 10. 2022
Autor: Martin Feledik
P r a h a – Nezapomenutelný zážitek prožili druháci a někteří jejich sourozenci druhou říjnovou sobotu, kdy se konal 2. zápas evropské tour NHL v Praze. Po jasném zadání 20 dětí + 5 dospělých se rozjela rychlá komunikace na trase klub, trenér, rodiče a během chvilky se zformovala silná sestava, která odpoledne vyrazila do O2 arény.

Po příjezdu jsme si našli skvělá místa, která jsme dostali na tribuně Sever (8. řada za brankou) a těšili jsme se na výkony hokejistů nejlepší ligy světa. Proti sobě nastoupily týmy San Jose Sharks proti Nashville Predators. Na úvod zazněly hymny České republiky a USA, úvodní buly vhodil Jaromír Jágr (potlesk ve stoje nám zůstane ve vzpomínkách hodně dlouho) a oba týmy mohly začít bojovat o každý centimetr ledu.

Naše skupina byla rovnoměrně rozdělena na příznivce jednoho i druhého týmu, takže z boleslavského tábora bylo slyšet fandění téměř pořád. Zápas měl napínavý průběh, první třetinu vyhráli Sharks 1:0, ve druhé však Predators zabrali a vyhráli ji 3:1, ve třetí třetině nepadl gól, takže celkově přehráli Predátoři Žraloky 3:2.

Mladí boleslavští hokejisté a hokejistka byli z průběhu hry a z elektrizující atmosféry nadšení, takže odskakováni na záchod nebo pro pití v průběhu hry téměř nepřipadalo v úvahu :-) Samozřejmostí bylo, že si děti na památku pořídily originální věci svých oblíbených týmů. Po závěrečném hvizdu a rozhovorech s T. Hertlem a R. Šimkem jsme se vydali zpět do Bolky, kam jsme dorazili okolo půl jedné v noci. Věřím, že na tento zážitek budeme ještě dlouho vzpomínat a naše děti budou z tohoto zážitku čerpat ve svých další nejen sportovních životech. Děkujeme našemu klubu BK Mladá Boleslav a Českému svazu ledního hokeje, kteří nám dali možnost užít si tuto výjimečnou akci z míst se skvělým výhledem na všechno, co se na hřišti odehrávalo.

Sestava: Budinský 2x, Dinga, Ďuriš 2x, Feledik, Gabriel 2x, Nový, Pletka 2x, Středa, Šourek 2x, Štajner, Švejda 2x, Tlučhoř, Záhora, Dandová

Rodiče: Budinský, Ďuriš, Feledik, Pletka, Švejda