BK MLADÁ BOLESLAV

Přesilovky lámou zápasy, uvědomuje si Jan Stránský. Třinec trestal fauly

21. 10. 2022
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Další zápas, který rozhodl jediný gól. Bruslaři po úterní výhře 2:1 v nájezdech nad Plzní přivítali doma rivala z loňského semifinále a úřadující mistry z Třince. Přestože Středočeši prohrávali 0:2, dokázali se vrátit do utkání. Nakonec došlo k dělení bodů, v prodloužení byli úspěšnější Oceláři, kteří zvítězili 3:2. Duel hodnotil střelec vyrovnávací branky Jan Stránský.

„Ani jsme nestihli dát gól,“ vrací se k prodloužení Jan Stránský. K nastavené pětiminutovce nemuselo dojít. Bruslaři dvě minuty před koncem hráli v početní výhodě. „Tyhle situace lámou zápasy. My jsme přesilovku nevyužili, Třinec naše oslabení v prodloužení potrestal,“ dodává.

Mladé Boleslavi se i přes nepříznivý stav 0:2 podařilo v průběhu druhé dvacetiminutovky srovnat. „Kluky jsem pochválil. Do začátku zápasu jsme nevstoupili dobře. Inkasovali jsem z prvních dvou oslabení. Naštěstí jsme se do utkání vrátili a dvě třetiny odehráli velmi slušně,“ komentuje porážku 2:3 po prodloužení boleslavský kapitán.

Bruslaři ve střetnutí s Třincem zakončili první čtvrtinu letošního extraligového ročníku. „Loni se nám tahle část také povedla, pak to šlo s námi prudce z kopce. Je to teď celkem jedno, kolikátí jsme. Sezona se láme až ke konci,“ říká odhodlaně Stránský, který je rád za momentálních 22 bodů.

Jak se cítí Jan Stránský v roli kapitána? Kompletní pozápasový rozhovor si můžete pustit zde: