BK MLADÁ BOLESLAV

Ukázali jsme charakter, těší Mária Luntera. Druhý bod nebyl daleko

23. 10. 2022
Autor: Redakce, foto: Jan Beneš
P r a h a – Málem odjeli bez bodu. Středočeši prohrávali v duelu se Spartou 0:2, ale v silném závěru dokázali nejprve zásluhou Mário Luntera snížit a posléze i vyrovnat gólem Pavla Kousala. Potřetí v řadě Bruslařský klub čelil bodové dělbě v prodloužení. A stejně jako proti Třinci nakonec nebyl šťastnějším týmem.

Středočeši si získaného bodu na Spartě váží. „Škoda, že jsme k němu nedokázali získat i ten druhý. Je super, že jsme se za stavu 0:2 vrátili zpět do zápasu. Klobouk dolů před celým týmem,“ sděluje Mário Lunter.

Skóre vyrovnaného duelu se otevřelo až ve třetí třetině. Sparťané odskočili během necelých pěti minut do dvoubrankového vedení. Mladá Boleslav se ale nechtěla vzdát a v 56. minutě zavelela k vyrovnání. Mário Lunter zavěsil puk do horní části klece a snížil na 1:2. „Pro mě je každý gól cenný. David Šťastný mě parádně našel a já jen vystřelil,“ říká útočník, který v duelu s Pražany zaznamenal první přesnou trefu v letošním extraligovém ročníku.

Bruslaře jejich úvodní branka nakopla a tři minuty před závěrečnou sirénou okusili hru bez gólmana. „Řekli jsme si, že je ještě hodně času a dva góly v hokeji nic neznamenají. Ukázali jsme charakter týmu a jsme rád, že jsme vyrovnali,“ těší srovnání na 2:2 81 vteřin před odchodem do šaten Luntera.

Vše ale mohlo být ještě jinak. Roman Horák ujížděl před vyrovnávací trefou na prázdnou klec, ale minul. „Tady se potvrdilo pořekadlo, nedáš – dostaneš,“ sděluje k situaci Lunter.

Středočechy čeká další duel až v pátek, ve sváteční den vyzvou na domácím ledě od 17:30 Olomouc.