BK MLADÁ BOLESLAV

Na delší dobu poslední domácí utkání! Nenechte si ujít souboj s Pardubicemi

31. 10. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Reprezentační přestávka a rekonstrukce mantinelů na hlavní ledové ploše obstará Bruslařům nejprve zápasovou přestávku a posléze sérii čtyř venkovních utkání v řadě. V listopadu se tak znovu setkáme ve ŠKOENERGO Aréně až v jeho úplném závěru, konkrétně sedmadvacátého. I proto si nenechte ujít zápas v úterý 1. listopadu s HC Dynamo Pardubice. Startujeme v 17:30 a počítáme s vaší podporou.

Dynamo jede na vítězné vlně

Dynamo předloni po letech strádání vystrčilo růžky a zakončilo základní část sedmé. Vloni se již netajilo nejvyššími ambicemi, avšak postupovou čtyřku vůči Českým Budějovicím nevybojovalo. Muselo tak do předkola, které bez ztráty kytičky s Energií zvládlo. Jenže tím radost skončila, v dalším kole přišla jediná výhra právě v souboji s Motorem.

Letos je zatím umístění ještě lepší, Východočeši aktuálně drží pozici lídra. Navíc body sbírají doslova pravidelně, pouze jednou ze zápasu odcházeli s prázdnou – doma s Karlovými Vary. Aktuální je série šesti vítězství, naposledy dokonce drtivě 7:2 doma s Plzní.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Lukáš Radil, který nastřílel sedm branek a přidal třináct asistencí. V zádech má nejlepšího střelce týmu Tomáše Zohornu (9+6), ten je ovšem už několikátý zápas mimo sestavu. Mezi třemi tyčemi odchytal mnohem více minut Roman Will s úspěšností zákroků téměř dvaadevadesát procent.

Jistou zajímavostí je, že byť jsou Pardubice na špici, co se počtu vstřelených branek týče, nejsou na tom nikterak dobře s využitím přesilových her (17,65). To by měl být pro Bruslaře varovný signál především v tom smyslu, že soupeř může zaútočit de facto kdykoliv a především za klasické herní situace.

Bruslaře trápí střelecká produktivita

Bruslaři začali od poloviny října klopýtat. Nejprve se museli třikrát po sobě spokojit s jednobodovým ziskem a v neděli pak na ledě Budějovic nedosáhli na body už vůbec. „Zápas hodnotím stejně asi jako většinu posledních utkání v poslední době. Myslím si, že opticky nehrajeme úplně špatně, ale ty góly prostě bohužel nedáváme. Pak dostaneme jednu – třeba i blbou – branku a už se to pak veze,“ litoval po střetnutí boleslavský obránce Pavel Pýcha.

O tom, že bude Dynamo tvrdý oříšek, nemá pochyb. „Asi bude, ale my už jsme si několikrát potvrdili, že nás takový soupeř dokáže namotivovat a nakopnout, takže se na to osobně dívám hlavně z téhle stránky. Hlavně si prostě musíme pomoct nějakou brankou, klidně nějakou lacinou, a prostě zlomit tu skutečnost, že se na ty góly strašně nadřeme,“ dodává s nadějí.

Sestavy z posledních utkání

BK Mladá Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jeřábek, Stříteský, Štich, Lintuniemi, Křepelka – Šmerha, Fořt, Åberg – Stránský, Kotala, Kousal – Šťastný, Bičevskis, Lunter – Eberle, Závora, Kantner

HC Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Cienciala, Kousal, Radil – Paulovič, Poulíček, Koffer – Říčka, A. Musil, Matys – Rouha, Rákos, Urban

Vstupenky jsou stále v prodeji zde.