BK MLADÁ BOLESLAV

Téměř padesát zásahů? Zjistil jsem to až na konci, usmíval se Filip Novotný

29. 11. 2022
Autor: Tomáš Taybner, foto: Stanislav Souček
H r. K r á l o v é – Ústřední postavou zápasu v Hradci Králové byl jednoznačně brankář Filip Novotný, který v průběhu zápasu zlikvidoval hned 49 střel domácího týmu. Mladoboleslavský gólman tak zapsal do statistik druhou nulu v sezóně a věří, že jeho tým bude sbírat body i nadále. V pozápasovém rozhovoru hodnotí nejen utkání samotné, ale hledí i směrem k dalším. Věří, že Bruslaři budou sbírat body i nadále a posunou se v tabulce.

Jaké jsou bezprostřední dojmy po vítězství?

Vždycky, když se vyhraje, tak jsou super a potěší to. Takhle venku a s těžkým soupeřem, jako je Hradec, jsou tři body super a důležité.

Pro Hradec Králové je to třetí prohra v řadě v extralize, navíc druhá bezbranková, zatímco v Lize mistrů válí. Jak dobře je takový soupeř vlastně čitelný?

My jsme se na ně připravovali stejně jako na ostatní a přijeli jsme sem s tím, že tady uděláme tři body.

Jak moc si vážíte té nuly, na kterou jste potřeboval neuvěřitelných 49 zákroků?

Já to zjistil až teď na konci, že těch střel bylo tolik. Byl jsem celou dobu soustředěný na každou střelu, protože když se kouknu zpátky, tak mi to teď zrovna dvakrát nešlo. Nuly si samozřejmě vážím, ale hlavní jsou ty tři body.

Měl jste vůbec ve třetí třetině čas sledovat časomíru? Fanouškům Boleslavi se nepochybně poněkud táhla.

Mně naopak přišlo, že to utíkalo strašně rychle. Byla už asi 56. minuta a já už si říkal, že bude brzy konec. Já jsem si ten zápas strašně moc užíval a ani mi nepřišlo, že by to nějak neutíkalo. Najednou konec a tři body. Jsem za to moc rád. A hlavně kluci podali výborný výkon.

Naskočilo vám "na místě činu" nějak v paměti loňské čtvrtfinále, které jste proti Boleslavi za Hradec Králové odchytal?

Vůbec. Spíš asi víc prožívám zápasy s Karlovými Vary, protože tam jsem byl dlouho. Tady v Hradci to byla jen taková krátká štace, takže jsem to nějak speciálně nevnímal a připravoval jsem se na to stejně jako na každý jiný zápas.

Tohle je třetí vítězství Bruslařů v řadě. Padá z vás napětí uplynulého měsíce, kdy to moc dobře neklapalo?

Musím říct, že jsem po dlouhé době zažil tři body, když nepočítám minulý zápas, do kterého jsem naskakoval v průběhu. Dlouho jsem nevyhrál a jsem rád, že to přišlo. Věřím, že ty výhry nám teď budou naskakovat, ale důležitá je taky pokora. Nikdy nevíte, jestli se to zas nějak nezvrtne. Musíme stát nohama na zemi a hrát to svoje.

Skoro se naskýtá otázka, jestli se něco stalo během reprezentační přestávky, ze které jste se vrátili jako vyměnění.

Myslím si, že ne. Všichni jsme se vždycky snažili makat a vyhrávat, ale přišlo to až teď. Shodou okolností po reprezentační přestávce.

Bylo na vás vidět, že si to užíváte. Chytil jste puk, hned jste ho rozehrál. To se často nevidí.

Chci klukům hodně pomáhat a jít za vítězstvím. Dělám maximum, abych týmu pomohl k bodům.

Děkujeme za rozhovor.

×
Dnes v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav