BK MLADÁ BOLESLAV

Na Christmas Cupu v Děčíně skončili naši druháci druzí

10. 1. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – Po vánočních svátcích byli druháci na vánočním turnaji v Děčíně, kde poměřili síly mladí hokejisté z ročníků 2015 a 2016. Turnaje se kromě Bruslařů zúčastnily týmy HC Děčín, Bílí Tygři Liberec, Rytíři Kladno a HC Baník Sokolov.

Hrálo se systémem „každý s každým“, 2 x 15minut a náš tým hrál na dvě čtyřky + gólman. Každá polovina hry byla považována za miniutkání a za vítězství bylo možné získat dva body, za remízu jeden a po konci druhé poloviny byli vždy nájezdy – vítězství v nich znovu znamenalo dva body, remíza jeden. Dohromady tedy bylo možné za jeden zápas získat maximálně šest bodů.

První zápas jsme hráli s Rytíři z Kladna. Zahajovací polovina zápasu byla pro oba týmy rozjezdová a podle toho také vypadal výsledek 2:1 pro Bruslaře. Druhá polovina se nám nepovedla a i když jsme vedli 4:1, nakonec skončila 5:5. Na nájezdy jsme prohráli 2:3.

Po zápase s Kladnem promluvil v šatně klukům do duše trenér :-) a šlo se na zápas s Libercem. Od začátku bylo jasně patrné, že domluva v kabině zabrala, kluci zlepšili pohyb a dali našemu gólmanovi Lojzíkovi Šourkovi možnost vychutnat si čisté konto. Výsledek 4:0, 8:0, nájezdy 1:0 hovoří za vše..

Následoval oběd a zápas s Děčínem, který jsme vyhráli 10:3, 8:2, nájezdy skončili remízou 3:3. To už hlídal bránu Matthias Feledik, Lojzík si šel vyzkoušet, jaký pocit je góly dávat.

Poslední zápas se Sokolovem jsme vyhráli 8:0, 9:1 ale nájezdy se nám nepodařili a prohráli jsme je 1:2.

Nájezdy se ukázaly jako rozhodující, a i když jsme jako jediný tým na turnaji obrali Kladno o body ze hry, Kladnu se dařilo být úspěšnější v nájezdech. Proto jsme skončili právě za Kladnem na krásném druhém místě. Nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášený David Švejda. Je skvělé vidět, že naši kluci nejsou na turnajích jen do počtu a jsou schopní hrát vyrovnané zápasy se všemi týmy!

Velké díky organizátorům turnaje – vše probíhalo tak, jak mělo, bez jediné chybičky. Poděkování patří také našemu klubu, který nám zorganizoval autobusovou dopravu do Děčína.

Soupiska: Alois Šourek (brankář), Daniel Budinský, David Ďuriš, Matthias Feledik (brankář),Lukáš Gabriel, Martin Pletka, Vít Štajner, David Švejda, Jan Tlučhoř

Autor: Martin Feledik