BK MLADÁ BOLESLAV

Z finského Kärpät přichází Aleš Čech, na sever Evropy naopak míří Matyáš Kantner

25. 1. 2023
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Bruslařský klub Mladá Boleslav na žádost samotného hráče uvolnil čtyřiadvacetiletého útočníka Matyáše Kantnera. Vyřízení transfer karty a veškerých dokumentací trvalo několik dní, a proto jsou Bruslaři jeho odchod do KalPy s definitivní platností schopní potvrdit až nyní. Z juniorského týmu Kärpät Oulun naopak do středočeského města přichází osmnáctiletý obránce Aleš Čech, stříbrný medailista z nedávného mistrovství světa v Kanadě.

Zaregistrovali jsme, že nás fanoušci obvinili z neposkytování informací včas,“ začíná poněkud netradičně sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. „Proti tomu se musím ohradit. Celou záležitost netradičně a bez našeho vědomí uspíšila finská strana. Ještě ani neměli potvrzené z naší strany papíry a už příchod Matyáše zveřejnili,“ vysvětluje celou situaci, která mezi fanoušky vyvolala značnou bouři, a kterou podpořily i neověřené články některých českých médií.

„Matyáš Kantner a Aleš Čech mají oba stejného agenta a my měli jasnou podmínku – pokud uvolníme Kantýze, chceme Aleše,“ dodává sportovní šéf Mladé Boleslavi. „Takže ano, Matyáš Kantner sice odletěl už v pondělí do Finska, ale druhá část dohody v té době stála, takže zcela reálně hrozilo, že Matyáš prostě poletí zpátky. V té době zkrátka a dobře nebylo co zveřejňovat,“ dodává Martin Ševc.

„Kantýzovi samozřejmě přejeme v zahraničí úspěšné pokračování jeho hráčské kariéry,“ pokračuje sportovní ředitel už přímo k oběma hráčům. „A co se Aleše Čecha týče, tak je to mladý a perspektivní obránce. Udělal určitý progres, který byl vidět na nedávném juniorském mistrovství světa, kde byl členem stříbrného týmu a stabilním prvkem české defenzívy. Projevili jsme o něj zájem i na doporučení trenéra Kalouse, který Aleše osobně zná právě z reprezentace,“ vypočítává Ševc důvody, proč ukázali právě na Čecha.

Foto: Martin Voltr, Český hokej