BK MLADÁ BOLESLAV

Zápas jsme neodevzdali. Věřili jsme do poslední chvíle, líčí Jan Stránský po prohře s lídrem

29. 1. 2023
Autor: Redakce
M l. B o l. – Povedený vstup na úspěch nestačil. Středočeši i přes počáteční vedení podlehli Pardubicím ve 43. kole Tipsport extraligy 3:5. „Věřili jsme si do posledních minut. Nedá se říct, že bychom zápas v průběhu utkání odevzdali,“ říká k utkání jednobrankový střelec Jan Stránský.

„Věděli jsme, proti jakému týmu hrajeme. Do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. V zápase bych vytknul dvě obdržené branky v oslabení a výpadek ve druhé třetině,“ hodnotí porážku 3:5 s Pardubicemi Jan Stránský a poukazuje na nepovedenou polovinu prostřední periody, ve které Středočeši dvakrát inkasovali.

Na konci druhého dějství se ale Mladé Boleslavi podařilo snížit na rozdíl dvou gólů. „Cítili jsme sílu. Měli jsme v útočném pásmu navrch a dokázali jsme si vytvořit šance. Bohužel jsme je ale nevyužili. Věřili jsme si do posledních minut. Nedá se říct, že bychom zápas v průběhu utkání odevzdali,“ sděluje boleslavský kapitán.

Přestože poslední dvě utkání Bruslařský klub prohrál, v lednu se zvedl. „Začali jsme bodovat. Trošku jsme se odlepili od spodku. Myslím si, že nám to pomohlo hlavně po psychické stránce. Zápas v Českých Budějovicích nás hodně mrzí, provandrovali jsme tři body a odvezli si jen jeden,“ vrací se útočník Středočechů k nedělnímu smolnému duelu na jihu Čech, kde nakonec Středočeši prohráli 4:5 po prodloužení. „Takové zápasy musíme dovádět do vítězného konce,“ uvědomuje si.

Co říká na změny v týmu? A na čem musí Mladá Boleslav podle Jana Stránského ještě zapracovat? Kompletní rozhovor s můžete pustit prostřednictvím YouTube: