BK MLADÁ BOLESLAV

Trejd s Plzní: Odchází Martin Beránek, dres Bruslařů obleče Sebastián Malát

31. 1. 2023
Autor: Klub, foto: hcskoda.cz
M l. B o l. – V den uzávěrky hráčských přestupů realizují Bruslaři trejd na trase Mladá Boleslav – Plzeň. Zatímco do západočeské metropole míří Martin Beránek, do města automobilů naopak dorazí Sebastián Malát. V případě obou mladých útočníků se jedná o hostování do konce sezony, přičemž pro nadcházející extraligový ročník by ale oba měli působit v Bruslařském klubu.

„Sebastiánovi Malátovi v Plzni končí smlouva a novou podepsal pro sezonu 2023/2024 tady v Boleslavi. Jeho příchod jsme tak jen o něco uspíšili,“ vysvětluje sportovní ředitel Martin Ševc. „Očekáváme od něj další oživení týmu, zkrátka impuls. Krom toho to pro nás představuje i přesah do příští sezony. Trenéři ho uvidí už dřív a bude tak prostor ho zapracovat do našeho systému,“ dodává Ševc.

Naopak Martinu Beránkovi u Bruslařů platí smlouva i napřesrok a měl by se tak po skončení hostování vrátit. „Pro Beryho to bude další zkušenost. Doufáme, že bude mít v Plzni větší herní vytížení, a že ho v květnu přivítáme zpátky,“ říká sportovní ředitel Bruslařů.

Sebastián Malát je plzeňským odchovancem, který už v raném věku nakoukl do extraligy, přesněji řečeno v sezoně 2019/2020. Hned se dostal na solidní porci 16 odehraných utkání, dvě další přidal v Lize mistrů. Za plzeňský A tým od té doby hraje de facto stabilně, loni k tomu přidal ještě 15 zápasů za juniory a osm za Litoměřice. V letošním ročníku si v 37 utkáních připsal čtyři branky a sedm asistencí. Malát byl rovněž pravidelným mládežnickým reprezentantem, od „šestnáctek“ až po „dvacítky“.

Působení v Boleslavi je pro mě velkou výzvou, říká Sebastián Malát

Sebastiáne, v Mladé Boleslavi jste měl působit až od příští sezony, nakonec se to uspíšilo a vy sem míříte už v rámci posledního dne přestupního období. S jakými pocity přicházíte?

Je to pro mě velká výzva. Je to nový klub, těším se a samozřejmě se budu chtít ukázat v co nejlepším světle.

Vlastně poprvé ve své kariéře budete měnit dres se vším všudy. Věříte, že vám styl Mladé Boleslavi sedne?

Věřím, že ano. Sleduji ji už delší dobu, je to sympatický tým, který hraje styl hokeje, jaký by mi měl sedět. Opravdu moc se těším.

Bruslaři jsou pověstní bruslivým stylem hokejem. Jste na to připraven?

Doufám, že ano. (úsměv) Myslím, že mám dostatečně natrénováno, a že to zvládnu, respektive že mi to bude vyhovovat.

Jakým pro vás byla Boleslav v historii soupeřem?

Jak už jste zmínila – Boleslav je tým, který hodně bruslí a staví na tom hru. Vždycky byla obtížným soupeřem. Doufám, že pomůžu tomu, aby to tak bylo i nadále.