BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři opět pomáhají: letos oddělení ARO Klaudiánovy nemocnice

13. 2. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – V pořadí už páté charitativní utkání má v plánu Bruslařský klub, a to už tento pátek 17. února proti Karlovým Varům. Těšit se opět můžete na speciální sadu dresů, tentokrát ve zcela odlišném designu, než byly všechny předchozí, a i tentokrát BK Mladá Boleslav podpoří Klaudiánovu nemocnici, v letošní sezoně půjde o oddělení ARO. Získané peněžní prostředky půjdou jako obvykle na zcela konkrétní věc: na nákup defibrilátoru, což je přístroj, který je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Ukažte, jaké je vaše srdce, a pomozte společně s námi.

„Je to pro mě samozřejmá věc. Obzvlášť v dnešní době bychom si měli pomáhat dvojnásob, takže k jakýmkoliv akcím tohoto typu se stavím velice kladně,“ říká kapitán BK Mladá Boleslav Jan Stránský. „Z nás hráčů je každou chvílí někdo zraněný, každou chvíli potřebujeme nějaký zákrok nebo cokoliv ze zdravotnictví. Spolupráci s Klaudiánovou nemocnicí máme my Bruslaři skvělou. Když je možnost pomoct opačným směrem, jsem pro všema deseti,“ dodává.

V podobném duchu hovoří i generální manažer klubu Mgr. Jan Tůma. „Charitativní utkání už považujeme za jakousi tradici, kterou skvěle přijali i naši fanoušci, za což jim patří velký dík. Každou sezonou se nám společně s nimi podaří vybrat úžasnou částku, prostřednictvím které oplácíme veškerou pomoc a péči mladoboleslavské nemocnici," říká.

Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci, tedy zrušení fibrilace srdečních komor při kardiopulmonární resuscitaci. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům. V těchto případech se defibrilací přeruší tento nezdravý stav pomocí silného elektrického výboje, aby se následně srdce mohlo pravidelně rozběhnout. Aby mohla být defibrilace úspěšná, musí být srdce schopno samostatné činnosti – nesmí být například příliš poškozeno infarktem.

Aukce dresů odstartuje už před zápasem

Aukce dresů odstartuje ještě před začátkem pátečního zápasu, přesněji řečeno v pátek 17. února v 10:00 dopoledne. Do boje o dresy se tak můžete pustit ještě dřív, než se do boje pustí Bruslaři na ledě.

Konání aukce: www.sportovniaukce.cz
Trvání aukce: pátek 17. února 2023 – neděle 5. března 2023
Vyvolávací cena jednoho dresu: 2.000 Kč
Funkce KUP TEĎ: za 10.000 Kč

Bruslaři děkují všem, kdo se rozhodnou v této složité době přiložit ruku k dílu a společně s nimi pomoci těm, kteří to potřebují.