BK MLADÁ BOLESLAV

Všechno je dlouhodobě negativní, ví Jan Stránský. Tím spíš se od toho musíme oprostit, jinak góly dávat nebudeme

17. 2. 2023
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Po utkání s Karlovými Vary se respondent pozápasového rozhovoru nevybíral snadno. Nakonec padla volba na kapitána Jana Stránského, jenž se tak zhostil nelehkého údělu fakticky shrnout nejen zmiňované utkání, ale také celkovou aktuální situaci Bruslařů.

Na zdánlivě jednoduchou otázku, jak hodnotí utkání s Karlovými Vary, hledal kapitán Bruslařů chviličku odpověď. "Mohl bych být asi jenom kritický, protože těch proher v řadě je opět hodně. Ale je mi jasné, že si každý z kabiny ten facebook otevře a ten rozhovor uvidí," hlásí poté. "Takže já jako kapitán nemůžu být tím prvním, kdo bude do kabiny nosit negativní náladu. Zbývá ještě pět zápasů," zdůrazňuje. "Je to pořád v našich rukách. Je to pořád na nás, abychom bodovali. Když budeme týmově bodovat, tak se není čeho bát. Ale bohužel se tak zatím neděje a prohráváme důležité zápasy s týmy kolem nás," říká Jan Stránský.

Podstatně rychleji už vypálí odpověď na to, proč Bruslaři prohrávají. "To je jednoduché. Protože nedáváme góly. Nevyužíváme přesilovky. Jak jednoduché to může být, jsme viděli teď u Varů, kdy stačí jednoduchá střela. Ten puk jsem vlastně tečoval já do protipohybu gólmana, byl to vlastňák," konstatuje smutně, nicméně věcně.

Prohra s Karlovými Vary byla už šestou v řadě. "Křeč v tom podle mě není, ale nervozita už určitě," přiznává kapitán Stránský. "Byl to náš domácí zápas, ale Vary měly ze hry víc, byly nebezpečnější. To se nám prostě v takové situaci stávat nesmí a nemůže," říká důrazně.

S fyzičkou problém nemají, do šancí se dostávají. Co je tedy nyní klíčové? "Momentálně je pro nás důležité hlavně si nezasírat hlavu. Já vím, že je to všechno dlouhodobě negativní, ale čím víc se v tom budeme hrabat a čím míň se od toho dokážeme oprostit, tak ty góly prostě dávat nebudeme," hlásí Jan Stránský realisticky a věcně. A pohled na tabulku? Ten si právě z tohoto důvodu odpouští. "Já se na ni určitě nedívám. To je přesně ten bod, kdy si akorát nasadím do hlavy brouky," dodává.