BK MLADÁ BOLESLAV

Kometa nás vyškolila v efektivitě, ví trenér Kalous. Chválí snaživost týmu

13. 3. 2023
Autor: Redakce
M l. B o l. - Hořká porážka na závěr. Mladá Boleslav ve čtvrtém utkání předkola play off nestačila na brněnskou Kometu a podlehla ji 1:5. V sérii tak celkově prohrála 1:3 na zápasy a do další fáze vyřazovacích bojů se již nepodívá. „Bohužel jsme v proměňování šancí tahali za kratší konec. Byl to odraz celé sezony, tým se trápil,“ poukazuje na situaci boleslavský trenér Jiří Kalous.

Utkání, které se nakonec stalo Středočechům osudným, ovládla Kometa již na jeho počátku. „Zápas se nám výsledkově nepovedl. Vliv na konečné skóre měl úvod zápasu, který jsme stejně jako ve druhém utkání v Brně nezvládli. Nechali jsme se vyloučit. Kometa má letos smrtící přesilovky a potvrdila to i v tomto utkání,“ hodnotí výkon týmu trenér Mladé Boleslavi Jiří Kalous.

Přesto po porážce 1:5 hledá pozitiva. „Na klucích jsem viděl, že do utkání dávají vše a hrají na maximum. Bohužel jsme nebyli schopni dlouho se prosadit. Kometa nás vyškolila v efektivitě a proměňování šancí,“ mrzí kouče střelecké trápení.

Nicméně si chválí pracovitost týmu. „Snažil se dělat, co se mu řeklo. Finální provedení ale nebylo takové, jaké by si člověk přál. Každopádně nemůžu vytknout snaživost. Nejspíš to bylo maximum, na co jsme mohli letos dosáhnout,“ zamýšlí se Kalous.

Ani pro něj to nebyla jednoduchá sezona. Do Mladé Boleslavi přišel v průběhu ledna, kdy celek prošel značnou obměnou. „Mým hlavním cílem a úkolem bylo pozvednout sebevědomí hráčů, aby si více věřili a dovolovali si. To nakonec vedlo k tomu, že jsme uhráli předkolo,“ zmiňuje.

Jak je tedy Jiří Kalous s výkony svěřenců spokojen? A co ho naopak mrzí?
Kompletní rozhovor s boleslavským trenérem si můžete pustit prostřednictvím odkazu na YouTube: