BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorku čeká čtvrtfinále s Plzní, série odstartuje v úterý na ledě soupeře

20. 3. 2023
Autor: Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
M l. B o l. – Pro juniorku sobotním zápasem s Třincem skončila základní část. Svěřenci trenérů Pletky, Kolnera a Zörklera ji nakonec zakončili na 5. místě, což je předurčilo ke čtvrtfinálovému souboji s plzeňskou Škodovkou. Série hraná na tři vítězná utkání začíná v západočeské metropoli již v úterý, Bruslaři se domů do ŠKOENERGO Arény vrátí na sobotní třetí a případný čtvrtý nedělní zápas. V následujících sloupcích si můžete přečíst, jak základní část hodnotí hlavní trenér Václav Pletka a asistent kapitána Vojtěch Hradec, oba se vyjádří i k nadcházejícímu vrcholu sezóny. Na samotný závěr přikládáme termíny všech zápasů čtvrtfinálové série.

Základní část a nadcházející play-off okem Václava Pletky

Všech 52 kol základní části je pryč, Bruslaři v jejím průběhu dlouho okupovali nejvyšší pozice a drželi se na dostřel prvnímu týmu. O celkové vítězství bojovali až do posledních kol, o teoretickou šanci na triumf přišli díky páteční prohře s Vítkovicemi (2:3 po sam. náj.). Na povedenou část sezóny vzpomíná také hlavní trenér juniorky, Václav Pletka. "V první řadě bych ještě před play-off poděkoval klukům za to, jak zvládli základní část. Až na ten začátek jsme se vlastně stále pohybovali v těch vyšších patrech tabulky. Za to jim ještě jednou děkuji," řekl boleslavský lodivod ještě před tím než začal mluvit směrem k play-off.

Jak už bylo zmíněno, soupeřem je plzeňská Škodovka. "Musíme se na ně dobře připravit, mají dobré přesilovky. Ještě se musíme pořádně podívat na video," zdůrazňuje bývalý hokejista, který tamní prostředí dobře zná. "Hraje se to jen na tři vítězné zápasy, takže se může stát cokoliv. Já ale věřím, že to zvládneme," pokračuje odhodlaně.


foto: Nikola Křížová

Času na přípravu není moc, vždyť Bruslaři poslední zápas dohráli v sobotu odpoledne. Během dvou dní tak musí stihnout dva tréninky. Na co se během nich zaměřit? "Pracujeme na defenzivě, která nám teď na konci sezóny úplně nefungovala. Moc jsme inkasovali," vrací se zpět k závěru základní části. Zmiňuje také speciální týmy, kde juniory tlačila bota především tedy v přesilovkách. "Musíme se na to zaměřit, protože přesilovky rozhodují zápasy a nám to v nich nešlo celou sezónu. Třeba to ale teď v play-off bude lepší," věří.

Kromě práce na ledě se bude pilovat také taktika, důležité bude také mentální nastavení. "Ještě jednou se podíváme na video, jak to hrají a připravíme se na to," přibližuje nejbližší dny Pletka a jedním dechem pokračuje: "Teď už to bude z velké části záležet na týmu. Rozhodne to, jak moc budou kluci chtít a jak budou dodržovat plán." Mají Bruslaři šanci na to, aby dosáhli úspěchu? "Už několikrát nám v sezóně ukázali, že když dodržují to, co si řekneme, tak jsou schopni porazit každého," říká Pletka závěrem.


Rozhovor s Vojtěchem Hradcem

foto: Martin Voltr

Vojto, v základní části jste skončili pátí a do posledních kol jste vlastně bojovali o celkové vítězství. Jak uplynulou část sezóny hodnotíš?

Začátek nebyl úplně nejlepší, prvních pár kol jsme se tak trošku honili. Potom se to herně i výsledkově zvedlo, sbírali jsme víc a víc bodů a posunuli se na čelo tabulky, kde jsme se pohybovali po celý zbytek sezóny. Nakonec jsme ještě trochu klesli na páté místo, což je škoda. Já ale věřím, že si to v play-off vynahradíme.

Když se na to podíváme s pohledu čísel, skončili jste nakonec s třetí nejhorší ofenzivou před předposledním Hradcem a sestupující Olomoucí...

Trápilo nás to celou sezónu a bohužel nám to nepadalo ani při přesilovkách, ale naštěstí nás to zase tolik nepostihlo. Naší výhodou byla pevná obrana, díky které se nám často vyhrávat třeba jen na dva góly. Věřím, že je v tomhle naše síla a budeme i v play-off, kde obecně padá méně gólů, schopni vyhrávat i na nízký počet vstřelených gólů.

To je pravda, měli jste druhý nejnižší počet obdržených gólů napříč celou ligou. S defenzivní stránkou hry tak zákonitě musíte být spokojení, je tomu tak?

Ano, jednoznačně. Zvládat ty zápasy s nízkým počtem obdržených gólů je pro nás jeden z klíčů k úspěchu. Musíme tak pokračovat i v play-off, bude to důležité.

Svoji měrou k tomu přispělo vaše brankářské trio, tak jak bys hodnotil jejich výkony?

Celá ta trojice byla po celou sezónu parádní. Ať už byl v brance Mára, David nebo Dandys (Marek Stuchlík, David Hora a Daniel Forst, pozn. red.), tak chytali parádně a my se o ně mohli opřít. To je další aspekt, který nám v play-off může výrazně pomoci. Během sezóny jste se z venkovních zápasů vraceli bez bodu jen šestkrát a celkově jste byli nejlepším týmem venku. Hráli jste třeba venku jinak nebo je to spíše náhoda?

Abych řekl pravdu, tak jsem o tom vůbec nevěděl. (smích) Když nad tím přemýšlím, tak si vybavuji, že se nám venku dařilo dobře. Stylem hry to asi nebude, prostě se to tak sešlo.

V průběhu podzimu jste se museli vypořádat i se ztrátami, odešli vám tři hráči a nakonec tým opustil i kapitán Karel Křepelka. Jak jste se tím vyrovnali?

Myslím si, že dobře. Kluci z dorostu, kteří naskočili, to zvládli parádně. Za mě byli plnohodnotnou součástí týmu a bodově se prosazovali. Co se týče Štěpy (Štěpána Vimmera, pozn. red.), ten také sbíral hodně bodů a byl pro tým parádní posilou. Teď před play-off už se nám ze Slavie vrátil i Kája, takže si myslím, že to bude zase dobré.

Na to bych rád navázal. Zpět je Karel Křepelka, uzdravil se Tomáš Vyroubal a po zranění zápěstí se do tempa dostává také Aleš Čech. Jak vidíš tu vaši současnou sílu před play-off?

Řekl bych, že je ještě větší než byla v základní části. Aleš je pro nás super posilou, Karel pomůže ve hře dozadu a hlavně při přesilovce a Vyrub to je prostě bojovník, což se nám bude v play-off hodit. Takže to na papíře nevypadá vůbec špatně.

Jedna ztráta vás přeci jen postihla. Chybět vám bude zraněný Marek Vlasák, kterému sezónu ukončilo zranění kotníku. Byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Mára je skvělý hráč a bude nám moc chybět. Já s ním nastupoval v lajně a hrálo se mi s ním strašně dobře. Byl pro nás neskutečně platný při přesilovkách a je to velká škoda, snad se mu do toho podaří vletět zpátky co možná nejdříve. Pojďme se pobavit o vašem soupeři pro play-off, kterým je Plzeň. Čtyřikrát jste s nimi hráli, co by na ně mohlo platit?

Mají skvělé přesilovky, myslím dokonce nejlepší v lize. Musíme tak dobře zvládat oslabení, ideálně se do nich vůbec nedostávat. Takže určitě disciplína a vzadu se snažit hrát na co nejméně gólů tak, abychom mohli v útoku hrát naši hru. Nějaké góly jim určitě dáme a věřím, že to zvládneme.

Nakonec ti dávám prostor pozvat fanoušky na vaše zápasy.

Rád bych je pozval na tým, který chce něčeho dosáhnout. Necháme tam všechno, co v nás bude, to můžu říct za celý tým. Přijďte, budeme vás potřebovat!

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.

Formát play-off

Bez nadstaveb a předkol, nejjednodušším možným způsobem - tak by se dal několika málo slovy popsat formát, kterým se vrchol sezóny v DHL extralize juniorů odehraje. Do vyřazovacích bojů postoupilo osm týmů, které se podle klasického principu 1-8, 2-7 atd. utkají ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné zápasy. Čtyři postupující celky budeme znát 28. března, o tři dny později startuje semifinále hrané již na čtyři vítězné zápasy. Ve stejném duchu bude odehraná i finálová série, jež začne 15. dubna. Mistr letošní sezóny bude korunován nejpozději 27. dubna, čili již zhruba za měsíc.

Termíny čtvrtfinálových zápasů

1. zápas: úterý 21. března: HC Škoda Plzeň BK Mladá Boleslav od 17:00

2. zápas: středa 22. března: HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav od 16:00

3. zápas: sobota 25. března: BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň od 13:00

případný 4. zápas: neděle 26. března: BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň od 13:00

případný 5. zápas: úterý 28. března: HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav (v případě potřeby doplníme)


Najděte si čas a přijďte juniory podpořit přímo do ŠKOENERGO Arény, vstupné je ZDARMA!