BK MLADÁ BOLESLAV

Šesťáci vyhráli Spring Cup v Milevsku

3. 4. 2023
Autor: Klub
M l. B o l. – V sobotu 25. března se naši Bruslaři ze 6. třídy, ročníku 2011, účastnili turnaje Spring Cup v Milevsku. Turnaje se účastnilo 5 týmů a Bruslaře doplnily týmy Jindřichův Hradec, Pilsen Wolves, Litoměřice, Tábor.

Turnaj začal pro Bruslaře zápasem s Táborem a kluci obě třetiny (hrálo se pouze na dvě „třetiny“ po 15 minutách čistého času) vypadali hokejovější a obě třetiny vyhráli v poměru 2:1, 5:2.

Na další zápas kluci vyzvali Litoměřice a tady už přišla první ztráta bodu za prohru 1:2, kterou kluci z Boleslavi následně odčinili výhrou 4:1.

Po poledni Mladá Boleslav vyzvala Jindřichův Hradec a bitva to byla jak na ledě a tak i výsledkově vyrovnaná, obě třetiny skončily remízou 0:0 a 1:1.

Poslední zápas byl dle výsledků bitvou o první místo, kdy kluci ztráceli na soupeře Pilsen Wolves jeden bod v průběžné tabulce a museli soupeře obrat o body. V první třetině už to vypadalo, že kluci na vítězství v turnaji mohou zapomenout. Nebýt Filipa Svobody, který přesným zásahem ve velkém závěrečném tlaku dal klukům naději turnaj vyhrát. Gólem Filip vyrovnal na 3:3. V druhé třetině už kluci hru nepodcenili a na soupeře zatlačili a třemi góly zápas a turnaj rozhodli ve svůj prospěch a výhrou 3:0 se stali vítězi turnaje Spring Cup 2023.

Konečné pořadí:

1. BK Mladá Boleslav

2. Pilsen Wolves

3. Tábor

Nejlepším útočníkem byl zvolen boleslavský Ondřej Kvaizar.

Sestava: Matěj Náhoda, Thomas Mensátor, Jakub Dvořák, Ondřej Poláček, Jan Hlinský, Vojtěch Koza, Ondřej Kvaizar, Štěpán Lofaj, Sedrik Schwarz, Marek Souček, Radim Svačina, Filip Svoboda, Antonín Šourek, Tomáš Mucha, Adam Žemba, Adam Beneš, Barnabáš Havlík