BK MLADÁ BOLESLAV

Gól na šampionátu? Splněný dětský sen, rozplývá se Vojtěch Hradec. Medaile z juniorky prý nezbyla

22. 4. 2023
Autor: Adéla Kvapilová, foto: Ronald Hansel
P o r r e n t r u y (od naší redaktorky) – Česká osmnáctka poprvé slaví. Na mistrovství světa si po porážce se Slováky spravila chuť, když ve druhém utkání turnaje porazila Německo poměrem 7:1. Dva góly v zápase zaznamenal boleslavský Vojtěch Hradec, na kterého se navíc přijela podívat rodina.

V porovnání s úvodním zápasem se Slováky bylo střetnutí s Německem jako noc a den. Čeští mladíci už po první třetině vedli 3:0, nakonec zvítězili 7:1. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a plnili jsme pokyny, které jsme si řekli. Celý tým pracoval, jak měl,“ těší důležitá výhra za tři body Vojtěcha Hradce.

Ten se navíc v utkání postaral o dvě branky národního týmu. „U prvního gólu se dostal ke mně odražený puk od beka, zavřel jsem oči a vystřelil. Ten druhý byla přihrávka z rohu, já jen jednoduše zakončil,“ popisuje boleslavský útočník.

„Dát gól na mistrovství světa je pro mě splněný dětský sen,“ přiznává s nadšením Hradec. Navíc se na něj přijeli podívat i příbuzní. „Přijela skoro celá rodina. Po protažení se za nimi půjdu podívat,“ praví.

Národní tým se už ale pomalu upíná na další zápas. V neděli se totiž od 17:00 střetne se švédským výběrem. „Každý zregeneruje, jak potřebuje. Dobré je se pořádně protáhnout, pak se dobře vyspat. A večer na ně musíme vlítnout,“ hlásí 17letý talent. „Hlavně si musíme pohlídat jejich beky, navíc dobře bruslí,“ zmiňuje boleslavský junior.

Právě jeho spoluhráči z Bruslařského klubu si došli po remíze 3:3 a výhře 3:2 nad Jihlavou pro bronz z juniorské soutěže. Hradec tou dobou trénoval s českým výběrem. „Klukům jsem fandil na dálku a pogratuloval jsem jim. Je to odměna za celou sezonu. Prý na mě medaile nezbyla,“ vtipkuje Hradec.