BK MLADÁ BOLESLAV

Richard Král po konci sezony: Zlom nastal po Vánocích, předkolo jsme si prohráli ve Varech

5. 3. 2024
Autor: Redakce
P r a h a - Bruslařský klub se jako první z extraligových týmů loučí se sezonou. Ta pro něj nebyla jednoduchá, nakonec se tým vedený Richardem Králem vyhnul strašákovi v podobě baráže. Jaké je tedy bezprostřední hodnocení hlavního kouče hned po konci posledního utkání?

Mladé Boleslavi jako jedinému týmu v extralize skončila nedělním zápasem sezona. Jak ji hodnotíte?

Pro nás byl hlavní cíl sezonu zachránit a vyhnout se baráži, což se nám povedlo. Myslím si, že už od Vánoc jsme podávali slušné výkony, které měly určité parametry a vzrůstající tendenci. Když se podíváme na tabulku posledních 25 kol, budeme v jejím středu. A to si myslím, že je slušné, byla odvedena dobrá práce. Zvedali se i gólmani. Jan Růžička v posledních zápasech chytal velmi slušně, navíc jsme zlepšili i defenzivu.

Zmínil jste zlepšenou obranu, kdy ale podle vás přišel ten největší zlom?

Myslím si, že to byly ty dva zápasy po Štědrém dnu, ve kterých jsme uhráli šest bodů (výhra 3:1 nad Kometou a 4:1 nad Karlovými Vary, pozn. redakce). Tady jsme se nastartovali. Po Novém roce přišly zápasy s těžkými soupeři, dvakrát Třinec a pak Pardubice. Během nich jsme uhráli taky nějaké body. Tým si začal věřit, že může hrát s každým. Povedlo se nám přivézt bod z Pardubic. Byl to pro nás impuls, začali jsme si víc věřit.

Mrzí to o to víc, že jste se nakonec nedostali do předkola play-off?

Předkolo jsme si prohráli po poslední reprezentační přestávce. Jeli jsme do Karlových Varů, kde jsme nezvládli začátek, a po deseti minutách prohrávali 0:4. Kdybychom tenhle zápas zvládli, mohli jsme o předkolo bojovat. Pak už to bylo spíše jen teoretické, možná utopické, že bychom se do něj dostali. Mimochodem, velký dík patří fanouškům, kteří nám hodně pomohli.

Do posledních zápasů nastoupili z důvodu marodky junioři. Jak jste spokojeni s jejich výkony?

Zvládli to velice slušně. Kdykoliv jsme potřebovali, byli schopni tým doplnit. Myslím si, že mají před sebou slibnou budoucnost.

V listopadu jste na trenérském postu vystřídal Jiřího Kalouse. Jaká to pro vás byla výzva?

Byla to obrovská zkušenost. Poprvé jsem trénoval mimo Pardubice. Šel jsem do týmu, který byl poslední a v krizi. Bylo to těžké, ale na druhou stranu mě to posouvá. Člověk se musel popasovat s momenty, na které nebyl zvyklý. Myslím si, že jsme to s Vencou i Davidem (Václav Pletka a David Havíř, pozn. redakce) zvládli a nárůst výkonnosti byl vidět.

Zůstáváte i pro nadcházející sezonu v Mladé Boleslavi?

Máme podepsané smlouvy, myslím si, že bychom všichni tři měli pokračovat. Budeme chtít nastavit některé věci. Od července musíme začít pracovat na ledě na věcech, které chceme, aby tým plnil, abychom byli úspěšní.

Děkujeme za rozhovor.

×
Odehrané v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav