BK MLADÁ BOLESLAV

Do BK Mladá Boleslav přichází Dominik Lakatoš

28. 3. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – Bruslařský klub oznamuje první hráčský přírůstek do svého týmu, mladoboleslavské barvy minimálně pro dvě nadcházející sezony v rámci hostování oblékne šestadvacetiletý útočník Dominik Lakatoš, který posledních pět sezon strávil ve Vítkovicích. Pro fanoušky budiž zajímavou zprávou, že klub má v průběhu dubna v úmyslu postupně zveřejňovat příchozí hráče, a tudíž se bude neustále na co těšit.

„Dominik Lakatoš je temperamentní hráč, který umí strhnout tým,“ říká na adresu šikovného forvarda sportovní ředitel Středočechů Martin Ševc. „Je schopný rozhodovat zápasy jak góly, tak tím, že se dokáže dostat protihráčům pod kůži svou nepříjemnou hrou a tím obrátit dění na ledě. Má výbornou střelu, nevadí mu ani fyzická hra, jen se musí udržet ve správném nastavení,“ dodává.

Profil Dominika Lakatoše

Dominik Lakatoš je rodák z Kolína, hokejově dorostl v Liberci. S Tygry má koneckonců jeho jméno jistě spousta fanoušků neodmyslitelně spjato, v jejich dresu strávil včetně svých mládežnických let celkem devět sezon. Odtud se také podíval do reprezentačních výběrů do 16 a 17 let či na mistrovství světa do 20 let. Právě zde také poprvé nastoupil za chlapy, za A tým Liberce hrál pravidelně už od svých osmnácti let – tehdy třeba i po boku Jana Stránského. V sezoně 2015/2016 se pak společně s týmem radoval ze zisku mistrovského titulu a posléze ještě ze dvou stříbrných medailí. V roce 2017 ho v šestém kole draftovali New York Rangers. Pro sezonu 2019/2020 se přesunul do Ostravy, odkud se v roce 2021 pokusil prosadit ve Finsku, leč neúspěšně a po 15 zápasech v SaiPě se vrátil do Vítkovic. V dresu Ridery, jak už bylo řečeno, tak dohromady strávil pět extraligových ročníků, odkud nyní míří k Bruslařům.


V Boleslavi o mě projevili zájem a já zase hodně stál o to tady působit, říká Dominik Lakatoš

Dominiku, jak probíhalo rozhodování o vašem působišti na příští sezonu?

Ve finále to bylo všechno poměrně rychlé. V Boleslavi o mě projevili velký zájem a já zase hodně stál o to tady působit. Jednání mezi mnou a mým agentem a Boleslaví běžela moc dobře a já jsem rád, že to takhle dopadlo.

Je někdo, s kým jste působení tady konzultoval? Určitě se dobře znáte s Martinem Ševcem.

Švícka znám velmi dobře od svých osmnácti let, takže i on byl určitým faktorem. Prakticky pořád jsem ale v kontaktu s Filipem Pyrochtou, takže na hodně věcí jsem se vyptával jeho. Nejsou to ale jen tihle dva, v Boleslavi znám spoustu hráčů. Navíc 15 minut odsud bydlíme, takže to rozhodování bylo vážně snadné.

Jak jste Bruslaře vnímal coby soupeře?

To je těžká otázka. Snažím se neporovnávat soupeře a soustředit se na ten jeden konkrétní zápas, ale myslím, že můžu říct, že žádné utkání proti Boleslavi nebylo jednoduché.

Spoustu let jste odehrál za Liberec. Mezi ním a Boleslaví panuje rivalita, minimálně mezi fanoušky určitě. Jak to vidíte vy?

Samozřejmě, v Liberci jsem vyrostl, takže se tomu nešlo vyhnout. Všechny ty zápasy měly atmosféru, koneckonců jsou to derby. Upřímně řečeno se těším, až to zažiju znovu.

Bruslaři za sebou mají hodně špatnou sezonu. Myslíte si, že tu teď bude větší tlak na lepší výsledky?

Ta sezona určitě nebyla ideální, ale co bylo, to bylo. Teď je před námi nový začátek a nová výzva. Všichni budou chtít být úspěšní a my nebudeme výjimkou.

Jak velké nároky budete klást sám na sebe? Počítáte s tím, že se od vás bude hodně čekat?

Já jsem sám na sebe přísný, ale upřímně řečeno nosit v hlavě, co se od vás čeká nebo nečeká, může občas trochu svazovat. Jsem člověk, který jde krok za krokem, teď to bude letní příprava, potom první led a pak prostě zápas od zápasu.

Máte už za sebou nějakou dovolenou? Kdy se máte hlásit v Mladé Boleslavi?

Na dovolené jsem teď a kdy se budu hlásit v Boleslavi, teprve zjistím. Každopádně se těším, až se uvidíme naživo.


Statistiky Dominika Lakatoše