BK MLADÁ BOLESLAV

Do BK Mladá Boleslav přichází útočník Zdeněk Doležal

12. 4. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – Jelikož LHK Jestřábi Prostějov projevil nekolegialitu, když zveřejnil, že jeden z jeho hráčů odchází do Mladé Boleslavi, jsme nuceni oznámení dalšího příchodu uspíšit. V řadách Bruslařského klubu tak oficiálně vítáme třicetiletého útočníka Zdeňka Doležala, který sice uplynulou sezonu strávil o soutěž níž, s extraligou ale má bohaté zkušenosti a to v barvách Sparty a Českých Budějovic.

„Zdeněk je zkušený útočník, který v kariéře už ukázal své střelecké kvality,“ říká směrem k Doležalovi sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc. „Extraligou si prošel na Spartě a v Českých Budějovicích, loni byl v Prostějově tahounem mužstva,“ dodává s tím, že roli hrál ještě jeden aspekt. „Zdeněk má taky vztah k regionu, pochází z Lysé nad Labem a do Boleslavi to má, co by kamenem dohodil.“

Profil Zdeňka Doležala

Zdeněk Doležal hokejově vyrůstal na Spartě, kde v mládežnických kategoriích pravidelně sbíral více než bod na zápas. Mládežnický reprezentant se však ve sparťanském áčku neprosadil, proto putoval do Litoměřic, v jejichž barvách sbíral první zkušenosti v dospělém hokeji. Angažmá ve druhé nejvyšší soutěži se nakonec protáhlo na sedm sezon, během kterých produktivní útočník nastupoval také za Ústí nad Labem, Slavii a zejména za České Budějovice. Rodák z Lysé nad Labem pomohl Jihočechům k návratu do extraligy, kde byl v sezoně 2020/2021 jednoznačným tahounem Motoru, v jehož dresu nastřílel solidních 18 gólů a přidal 17 asistencí. Povedená sezona mu vynesla smlouvu s pražskou Spartou, kde ve 40 zápasech dal 7 gólů a na 12 přihrál. Následoval návrat do Českých Budějovic a posléze ještě krátké působení v Hradci Králové, načež letošní ročník odehrál ve zmiňovaném Prostějově.


Vždycky jsem si říkal, že bych za Boleslav rád hrál, říká Zdeněk Doležal

Zdeňku, proč jste se rozhodl právě pro nabídku Bruslařů?

Bylo to hned z několika důvodů. Mám to blízko domů a navíc je to konečně návrat do nejvyšší soutěže. Vždycky jsem si nějak podvědomě říkal, že bych tady rád hrál. Měl jsem to tak se Spartou, tam už jsem byl, a právě s Boleslaví. Jsem proto rád, že si mě letošní sezonu všimli a dali mi na další sezonu šanci.

V posledních letech jste hrál extraligu, jak jste se vlastně dostal do Chance ligy?

Poslední sezona před tím odchodem do první ligy nebyla úplně dobrá, vůbec se mi nedařilo. Extraligová smlouva se pak neshání úplně jednoduše, musel bych na ni čekat. Já měl ale do hokeje hroznou chuť, chtěl jsem hrát a Prostějov měl ty nejvyšší ambice. Splnila se tam všechna ta očekávání, která jsem od toho měl. Jsem rád, že to oslovilo i týmy z extraligy a konkrétně Boleslav.

Takže jste měl i jiné nabídky?

Byly tam i jiné možnosti, ale když jsem viděl Boleslav, tak jsem o tom dále nepřemýšlel.

Probíral jste příchod do Boleslavi s někým z týmu? Kdo byl tím největším lákadlem?

Tak třeba David Bernad byl můj nejlepší kamarád před lety, kdy jsme spolu hráli v Ústí. Už je to teda asi šest nebo sedm let, ale věřím, že jsme kamarádi i teď. Na toho se už těším a on na mě, už mi psal, že budu v kabině sedět vedle něj. (smích) Z loňska znám třeba Růžu, potkali jsme se spolu v Hradci. A pak znám i některé další hráče, kteří sem jdou. V tomhle ale nemám sebemenší problém, i kdybych třeba neznal nikoho. Moc se do nového kolektivu těším.

Uplynulá sezona vám tedy vrátila chuť do hokeje?

Nechci říkat, že mi ty nepovedené sezony sebraly chuť do hokeje, to úplně ne. Člověk už si ale navykl na to, že se mu dařilo a pak to najednou nešlo. Všichni pak koukali a divili se, proč to nejde a nebylo to úplně příjemné. Proto jsem chtěl jít do klubu, který o mě stojí a dá mi důvěru. Chuť do hokeje mám ale obrovskou.

Jak byste se popsal jako hráč? Co od vás mají fanoušci očekávat?

Ode mě se vždy očekávala produktivita, takže abych měl góly a přihrávky. Od toho jsou tu ale trenéři, aby mi řekli, co po mně budou chtít. V každém týmu by měli hráči plnit to, co po nich chtějí trenéři. Já jsem moc rád za tu šanci a budu plnit to, co bude potřeba.


Statistiky Zdeňka Doležala