BK MLADÁ BOLESLAV

Výroční zpráva o činnosti mládeže BK Mladá Boleslav v sezoně 2023/2024

31. 5. 2024
Autor: Tisková zpráva

a

Sportovní centrum mládeže Bruslařský klub Mladá Boleslav má v současné době 250 hráčů, a to od kategorie přípravka až po nejstarší juniorskou kategorii U20. Aktivně je v klubu vázáno 23 trenérů a několik dobrovolníků z řad rodičů.

Sezona 2023/2024 se pro nás výsledkově stala opět velmi úspěšnou. Kategorie 9. třídy skončila v semifinále, a tím nakonec na 4. místě. Junioři se umístili celkově na 5. místě. Největší úspěch pro nás zařídili hráči dorostu, kteří se stali mistry ČR a potvrdili dobře nastavenou koncepční práci v klubu.

Imrich Maxin a František Kovář před finále Extraligy dorostu, Marek Sklenička a Petr Hanyš při oslavách mistrovského titulu, foto: Jan Pavlíček

Většina hráčů ročníku narození 2009 (kategorie 9. třída) se pod vedením boleslavských trenérů Martina Škalouda a Lukáše Zörklera úspěšně zúčastnila Mistrovství ČR krajů, které se konalo 22. – 25. 1. 2024 ve Vsetíně a Zlíně. Boleslavští hráči sehráli důležitou roli v reprezentaci Středočeského kraje a poprvé v historii se podařilo Mistrovství ČR vyhrát.

Pokračujeme v plnění dlouhodobých cílů, které si před každou novou sezonou rekapitulujeme a posouváme. Především chceme učit, poté zdokonalovat a připravit hráče po sportovní stránce v mládežnických kategoriích na plynulý přechod mezi dospělé.

Pravidelně přispíváme našimi hráči do reprezentačních výběrů národních týmů U16 až U20:

  • Hráči nominovaní na akce U16: Sklenička Marek, Hora Vojtěch, Hanyš Petr, Matějka Filip
  • Hráči nominovaní na akce U17: Šilhavý Rostislav, Beran Vojtěch, Kurka Adam
  • Hráči nominovaní na akce U18: Vystrčil Břetislav, Hlinský Adam, Král Patrik, Lisler Oskar, Teplý Josef, Hurt Jan
  • Hráči nominovaní na akce U20: Čech Aleš, Gardoň Matěj, Hradec Vojtěch, Vochvest Vojtěch

Vojtěch Beran a Rostislav Šilhavý před mezistátním přátelským zápasem reprezentace U17, foto: Ronald Hansel

Snažíme se prohlubovat spolupráci s ostatními kluby ve Středočeském kraji (Benátky nad Jizerou, Poděbrady, Nymburk, Říčany, Neratovice). Snažíme se metodicky ovlivňovat trénink v jiných klubech. Pořádáme semináře pro trenéry z ostatních klubů a zveme je do našeho tréninkového procesu společně s jejich hráči. Podporujeme a doplňujeme počty hráčů našimi odchovanci, kteří se bohužel nedostávají tolik do utkání a mají následné vytížení právě v našich partnerských klubech. Díky takové kooperaci udržujeme možnost hrát soutěže i v menších klubech a opačně k nám mají možnost přijít nadprůměrní hráči a kvalitněji se rozvíjet v našem klubu. Tímto chceme udržet fungování co nejvíce klubů v regionu a samozřejmě dát možnost těm nejlepším hrát nejvyšší soutěže v ČR.

V průběhu sezony 2023/2024 se podařilo zařadit do sestavy dospělého extraligového týmu několik hráčů juniorského věku a v tomto trendu se snažíme pokračovat i do budoucna.

Hráči, kteří nastoupili za dospělý tým BK Mladá Boleslav:

  • ročník 2005 – Hora David, Hradec Vojtěch, Vlasák Adam
  • ročník 2004 – Čech Aleš, Gardoň Matěj, Malínek Vojtěch
Vojtěch Malínek a Adam Vlasák při zápase 51. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – HC Olomouc, foto: Jan Pavlíček
Aleš Čech a Matěj Gardoň při zápase v Plzni, David Hora při zápase v Karlových Varech a Vojtěch Hradec při zápase v Brně, foto: Marek Švamberg, Jakub Knap a Vít Golda