Domácí trojboj odstartují Bruslaři pátečním soubojem se Spartou

3. 10. 2024
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté po nedělním heroickém obratu v závěru utkání v průběhu týdne stáli, protože úterní utkání s Vítkovicemi bylo odloženo. Bruslaři se tak do bojů o extraligové body vrátí v pátek 4. října, kdy na domácím ledě přivítají Spartu a odstartují tak třízápasovou sérii zápasů na ledě ŠKOENERGO Arény. Pražané do města automobilů přijíždějí v pozici čtvrtého týmu tabulky, na svém kontě mají dvanáct bodů a pokud zatím v sezoně vyhráli, tak to bylo vždy s čistým kontem. Třaskavý duel s pražskou Spartou startuje v 17:30 a vstupenky na něj mizí velmi rychle, pokud je ještě nemáte, pak to raději hned napravte zde.

Motor měl zápas pevně v rukách, Bruslaři ale během 228 sekund rozhodli ve svůj prospěch

Bruslaři v neděli 29. září vycestovali do Českých Budějovic, kde se poprvé v sezoně střetli s Motorem. Žlutomodří se před domácími fanoušky rychle dostali do vedení, když Ondřej Kovařčík využil první nabídnuté přesilovky. Jihočeši potom ještě jednou odskočili, když chybu v rozehrávce trestal nestárnoucí Milan Gulaš. Vedení 2:0 si Motor bez potíží hlídal až do 52. minuty, v níž snížil Petr Čajka. Jeho trefa byla kuriozní, kotouč se totiž po Lakatošově střele odrazil od Čajkovy tváře a zapadl za Kloučka - 2:1. Za dalších 29 sekund si potom Aleksi Rekonen šikovně našel nepřesný pokus Závory a dorazil jej do branky. A právě Jan Závora si k asistenci na vyrovnávací trefu připsal také gól vítězný, který zařídil parádní ranou z levého kruhu po nabídce Lakatoše - 2:3. Opařený Motor už se potom na vyrovnání nezmohl, a tak Bruslaři vezli senzační tři body.

- 2 -

tolik přesilovek hráli Bruslaři v Českých Budějovicích, ani jednu ale nevyužili a v této činnosti tak nadále mlčí

Také Sparta na Hané dotahovala, domácí Kohouti si ale připravili rychlou odpověď

Protože Bruslaři v úterý nehráli, hned několik celků si brousilo zuby na druhé místo extraligové tabulky a mezi nimi také Sparta. Pražané vyrazili loupit do Olomouce, jenže už první třetina se jim nevyvedla podle plánu. Síť poprvé rozvlnil domácí obránce Adam Rutar a ještě do přestávky na jeho příspěvek navázal kanonýr Jakub Orsava - 2:0. Sparta po první pauze přeci jen snížila, když se podruhé v sezoně prosadil perspektivní Tomáš Tomek a po jeho trefě hráči z hlavního města Moru pořádně zatlačili. Vyrovnat se jim podařilo až na startu třetí třetiny v čase 43:03, kdy jediné nabídnuté přesilovky v zápase využil Ondřej Najman. Jenže Kohouti ještě v téže minutě odskočili zpět do vedení zásluhou Tomáše Černého. Na druhý gól od beka v červeném už Sparta odpovědět nedokázala, přestože byla střelecky dvakrát aktivnější.

- 25 -

tolik střel podle zápisu o utkání zablokovali hráči Sparty, na vítězství to přesto nestačilo

Sparta měnila na jednom z trenérských postů, v hlavním městě zakotvili také dva Finové

Pražané do nového ročníku vstupují s cílem napravit semifinálový kolaps z poslední sezony. Jednu ztrátu čítá trenérský štáb, po konci své smlouvy ve Spartě nepokračuje Miloslav Hořava. Do prvoligové Slavie odešel Oldřich Cichoň, rozloučili se také obránci Nicolas Beaudin a Michael Krutil. Oba dva zůstali v české extralize u konkurence. Stejným případem jsou útočníci Jakub Konečný, Radek Mužík a Jan Buchtele, kterého od startu sezony sledujeme v zelenobílém. Bez angažmá zatím zůstává Josh Kestner, další útočník Stephen Harper včera podškrábl kontrakt ve slovenské Spišské Nové Vsi. Na hostování do Plzně zamířil perspektivní Petr Hauser.

Trenér Gross má od nového ročníku k ruce Antonína Stavjaňu, který se do extraligy vrátil poté, co v loňské sezoně dovedl Nitru k titulu mistra slovenské Tipos extraligy. Pozici třetího brankáře po Cichoňovi převzal Tomáš Volevecký. Odchody v obranných řadách řešila Sparta příchodem hráčů z finské Liigy. Do Prahy se stěhovali Valtteri Kemiläinen a český reprezentant Dominik Mašín, po dvouletém působení v kanadských juniorkách se navrátil Bulhar Nino Tomov. Mediálně sledovaný byl přesun útočníka Tomáše Hyky na trase Pardubice - Praha, mladoboleslavský odchovanec se tak znovu přiblížil ke svému rodišti. Druhá bomba - Miikka Salomäki - dorazila ze švýcarského Lausanne, důrazný Fin má na svém kontě i zápasy v NHL

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Furch – Pyrochta (A), Čech, Bernad, Pavlík, Jánošík (C), Křepelka – Skalický, Fořt (A), Rekonen – Junttila, Čajka, Lakatoš – Malát, Buchtele, Doležal – Dvořáček, Závora, Stránský

HC Sparta Praha: Kořenář – Mašín, Kemiläinen, Krejčík (A), Mikliš, Kempný, Irving, Tomek – Salomäki, Lajunen (A), Hyka – Chlapík, Najman, Kousal – K. Hrabík, Vitouch, Forman (C) – O. Hrabík, Žmola, Ton