V pondělí za dohrávkou. Bruslaři se poprvé sezoně představí v Brně

13. 10. 2024
Autor: Tomáš Taybner
M l. B o l. – Po třech utkáních v domácím prostředí vyrazí Bruslaři na cestu autobusem a vypraví se na led soupeře. Jejich cílem bude brněnská Winning Group Aréna, kde budou v pondělí 14. října dohrávkou zakončovat program 11. kola Tipsport extraligy. V loňské sezoně Mladoboleslavští slavili ve třech ze čtyř vzájemných zápasů s Kometou, jediné vítězství Moravanů se nicméně zrodilo právě v Brně. Jak se bude Bruslařům dařit letos? Televizní utkání startuje v pondělních 18:00, samotný zápas i studio můžete sledovat na obrazovkách O2 TV Sport.

O těsném vítězství nad Hradcem rozhodl Jan Buchtele svým prvním gólem v zelenobílém

Bruslaři půjdou v pondělí do boje plní sil po volném víkendu, svoje poslední utkání totiž odehráli už ve čtvrtek. Středočeši předehrávkou 10. kola uzavírali svou třízápasovou domácí šňůru. Stalo se už pravidlem, že zelenobílí inkasují jako první a to se stalo také při duelu s Mountfieldem. Hosté se do vedení dostali ve 12. minutě gólem Graema McCormacka ve vylepšené přesilové hře, už za necelé tři minutky ale v klasické početní převaze po pěkné souhře srovnal Petr Čajka. Za stavu 1:1 potom ve vyrovnaném boji každý chvilku tahal pilku, až přišla 48. minuta a v ní gólová dorážka Jana Buchteleho. Ten na brankovišti využil svého důrazu a doklepl za záda Novotného vyražený pokus Lakatoše. I díky jeho příspěvku Bruslaři slavili vítězství 2:1, tři body a další upevnění postavení v horní části tabulky.

- 6 -

tolik oslabení museli bránit domácí Bruslaři, nakonec inkasovali jen jednou a to při vylepšené převaze pět na tři

Pořiď si lístky na první derby sezony a na Liberec přijdi v zeleném!

Kometa si doma poradila s Vítkovicemi, které se po pauzírování rozjížděly pomalu

Brňané v pátek na domácím ledě přivítali hosty z Vítkovic. Ridera se do zápasového kolotoče vrátila po více než týdenní pauze, během které musela pro marodku odkládat hned tři zápasy. Než se hosté pořádně dostali do tempa, už prohrávali. Kometa naplno využila své rozehranosti a ve 35. minutě po trefách Adama Zbořila, Jakuba Konečného a dvou zásazích z hole Lukáše Cingeľa vedla už 4:0. Ještě před druhým odchodem do šaten ale snížil Anthony Nellis a vítkovičtí hráči po přestávce pokračovali v podobném duchu. Další snížení zařídil v 53. minutě výstavní ranou z pravého kruhu Jan Košťálek, na rozdíl jediného gólu potom upravil Jan Hladonik - 4:3. V závěrečných čtyřech minutách se Ridera tlačila za vyrovnáním, nakonec se jí stalo osudným odvolání brankáře Klimeše, protože pojistku do prázdné přidal Jakub Flek. Tři body tak zůstaly domácím, Vítkovice ale modrobílé i přes dlouhou pauzu pořádně potrápily.

- 36 -

tolik střel vyprodukovaly Vítkovice, střelecky aktivnější hosty ale dlouho trápil domácí brankář Michal Postava

Léto v Brně? Změny na všech postech. Vrací se také bývalý kanonýr

Ve Winning Group Aréně se toho v létě měnilo opravdu hodně. Z brankoviště se po jedné sezoně poroučel Štěpán Lukeš, k Bruslařům se stěhoval Dominik Furch. V obranných řadách Kometa čítala dva odchody do Finska - Daniel Gazda (Ilves Tampere) a Lukáš Kaňák (Kalpa Kuopio). Do rakouského Lince zamířil Greg Moro, exboleslavský Zach Osburn aktuálně působí v německém Iserlohnu, Jan Zahradníček zamířil do Vsetína a Marek Hrbas nyní patří Ocelářům. Na trase Brno - Mladá Boleslav cestoval v létě také forvard Steve Moses. Z útoku vymizela ještě jména Martina Kohouta, který odešel do Olomouce a také Pavla Jenyše, ten pro změnu působí v prvoligovém Prostějově. Sportovním manažerem a skautem se po konci profesionální kariéry stal Tomáš Vincour.

Bylo proto potřeba vytvořit novou brankářskou dvojici a Kometa v tomto směru, zdá se, trefila. Dobře se jeví Michal Postava, který se do extraligy posunul po kvalitních výkonech v prvoligovém Přerově. Dvojici s ním utvořil Gašper Krošelj, kterého mladoboleslavskému fanouškovi není třeba dlouze představovat. Do Brna se po působení v Karlových Varech vrátil Tomáš Bartejs, stejným případem byl také Michal Gulaši, který si odskočil do Českých Budějovic. Ze Sparty dorazil Kanaďan Nicolas Beaudin a k němu ze Švédska dorazil ještě krajan Brandon Davidson. Útok se rozšířil o Tomáše Rachůnka z Karlových Varů, Roberta Říčku z Pardubic, Jakuba Konečného ze Sparty či talentovaného Slováka Maroše Jedličku. Po sezonách v zahraničí se vrátil také zkušený Hynek Zohorna (na fotce). V minulém týdnu navíc Kometa oznámila návrat Petera Muellera, který páteční duel s Vítkovicemi nestihl a obnovenou premiéru v modrobílém by si tak měl odbít právě v pondělním utkání s Bruslaři

Sestavy z posledního utkání

HC Kometa Brno: Postava – Davidson, Ščotka (A), Beaudin, Holland, Ďaloga, Bartejs, Gulaši – Zaťovič (C), Cingel, Flek (A) – Pospíšil, Zbořil, Zohorna – Kos, Konečný, Rachůnek – Říčka, Kollár, Jedlička – Okál

BK Mladá Boleslav: Furch – Pyrochta (A), Čech, Gewiese, Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Lintuniemi – Skalický, Fořt (A), Junttila – Buchtele, Čajka, Lakatoš – Rekonen, Suchý, Stránský – Dvořáček, Malínek, Doležal