BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav po smolném průběhu padla s Kladnem v prodloužení

13. 3. 2009
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

2:3p

0:0, 1:1, 1:1, 0:1

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Boháč (Klimenta, Důras), 43. Důras (Klimenta, Zíb) - 31. Kalla (Nádašdi), 53. Pavlas (Patera), 63. Nádašdi (Čurilla). Rozhodčí: Homola, Polák – Čížek, Prchal . Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3236. Střely na branku: .

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Bauer, Čížek, Schnabel, Brňák – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Gajovský, Sýkora, Benda – Pšurný, Vrbata, Padělek

Rytíři Kladno

Kopřiva – Nádašdi, Tomajko, Hájek Pavlas, Šmach, Hořava, Kameš, Trončinský – Patera, Procházka, Bělohlav – Kuchler, Čurilla, Frolík – Mrázek, Horna, Kalla – Polanský, Bělohlav, Steiler

M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav mají za sebou hodně smolný zápas. V závěrečné třetině duelu s Kladnem už na chvíli v podstatě vedli 3:1, ale následná konzultace hlavních sudích s videorozhodčím vše změnila. Nakonec uznaná dorážka Aleše Pavlase znamenala vyrovnání na 2:2 a v následném prodloužení urvali druhý bod Kladenští.

Samotný úvod zápasu vyšel o něco více hostům, kteří si po faulu Klimenty zahráli hned zkraje přesilovku. V ní nejvíce hrozili tradičně Patera s Procházkou, ale domácí se i s trochou štěstí ubránili. Hned po návratu z trestné lavice mohl zahrozit Klimenta, ale kotouč měl příliš velkou rychlost, a tak se k němu nedostal. Při dalším střídání Klimenta zařídil pro svůj tým přesilovku, ale ta Boleslavským příliš nevyšla.

Po vypršení trestu Hájka mohli útočit znovu svěřenci Zdeňka Müllera a v 11. minutě nebyl daleko od úvodní trefy Šmach, který se dostal až před Schwarze, ale zamířil nad jeho branku. Další přesilovku si domácí zahráli od 17. minuty po vyloučení Frolíka a tahle početní výhoda vyšla Šindelovým svěřencům přece jen víc, zblízka nadvakrát zkoušel překonat brankáře Kopřivu Sýkora, o chvíli později zase nebezpečně střílel od modré Novák. V úplném závěru třetiny se ještě do dobré příležitosti dostal Benda, ale ani s několika pokusy neuspěl.

Jestli byl začátek první dvacetiminutovky v režii hostů, tak v úvodu té druhé se lépe jevili na ledě rozhodně Boleslavští. Hned v první minutě po příchodu z šaten se do tutovky dostal Důras, ale zbytečně dlouho otálel se zakončením. Ve 23. minutě pro změnu zatápěli Kladnu při přesilovce Sýkora, Padělek a Král a potlesk si vysloužil také o tři minuty Zíb, jenž pálil ještě ze středního pásma, ale Kopřiva vypadlý puk nadvakrát zneškodnil.

Zlom nastal ve 27. minutě. Padělek při souboji u mantinelu nešťastně zasáhl holí jednoho z protihráčů, inkasoval čtyřminutový trest a před začátkem jeho poslední minuty usedl na trestnou lavici i Novák. Kladenští pak využili dvojnásobnou přesilovku 27 vteřin před jejím vypršením. Patera sice po úvodní kombinaci trefil jen konstrukci Schwarzovy branky, ale o chvíli později napřáhl na levém kruhu Kalla a neomylně propálil puk až do sítě. Další krušné dvě minuty prožili domácí záhy – na lavici hanby usedli ve stejném čase Nouza a Handlovský, ale domácí se ve třech ubránili a poté si ve 38. minutě vylepšili náladu vyrovnávacím gólem. Důraz před brankou uplatnil Boháč a dotlačil kotouč za Kopřivu.

Přestávka mezi druhou a třetí třetinou mimo jiné znamenala i pauzu v dvojnásobné přesilovce domácích, neboť v závěru prostřední části hry byli v rozmezí půl minuty potrestáni kladenští Trončinský, Hájek a Pavlas. V přesilovce 5 na 3 domácí ještě neudeřili, využili až klasickou početní výhodu, která následovala po vypršení trestů Trončinského a Hájka. Důras si vyměnil kotouč s Klimentou, mezitím si najel před Kopřivu a zakončil mimo jeho dosah. Domácí zůstali aktivní i díky další přesilovce po faulu Frolíka a gólman Kopřiva musel být daleko soustředěnější než jeho kolega na opačné straně.

V 50. minutě po nenápadné střele Krále z levého kruhu už dokonce diváci zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč jen nebezpečně prolétl kladenským brankovištěm. Litovat mohli Boleslavští v 53. minutě. Nejprve se sice zdálo, že z brejkové situace zvýšili na 3:1, ale rozhodčí si vyžádal konzultaci předchozí nepřehledné situace před Markem Schwarzem a nakonec bylo vše jinak – Pavlasova dorážka byla uznána za gól, a tak se stav měnil z 3:1 na 2:2. S domácími nevídaná událost otřásla, ale v závěru základní šedesátiminutovky byli znovu aktivnější. Jenže kýženého gólu se nedočkali, a tak se šlo do prodloužení.

V něm rozhodli Kladenští na konci 63. minuty, kdy se puk odrazil k Nádašdimu, který pohodlně zakončením do poloprázdné branky ukončil zápas.