I v odvetě junioři prohráli a vypadli v osmifinále

napsal Tomáš Nejedlo

2:4

1:1, 0:2, 1:1

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 3. Čížek (Janček, Krejčík), 59. Milotínský (Kotrba) - 16. Říčka (Krutil), 21. Protasenja, 29. Říčka (Křivohlavý), 43. Haas (Protasenja). Rozhodčí: Smitka - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:7, navíc Malý (MBL) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 118.

Hrubý (Klimíček) - Lacika, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Malý, Soukup, Krejčík, Rys, Kotrba, Janček, Kadlčík, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Jiránek

Strmeň (Kotrla) - Slavík, Zientek, Krutil, Kopel, Hanousek, Hruška, Jindřich, Videlka, Pechanec, Chaloupka, Matysz, Protasenja, Slavíček, Klimša, Haas, Maruna, Křivohlávek, Říčka

M l. B o l. - Boleslavští junioři se po vcelku povedené základní části, v níž skončili na osmém místě, loučí s vyřazovacími boji nečekaně už v prvním kole. Po středeční prohře v Havířově 2:4 podlehli svému osmifinálovému soupeři stejným výsledkem i v pátek v domácím prostředí. Skóre zápasu sice otevřel už ve třetí minutě mladoboleslavský Čížek, ale to bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše. Až v 59. minutě vykřesal jiskřičku naděje Milotínský, který snížil na 2:4, ale skóre už zůstalo nezměněno.

Domácí hokejisté vstupovali do utkání s pomyslným nožem na krku, protože v případě prohry by ukončili svou cestu play-off i celou sezónou. V dresu hostí se představil ještě v loňské sezóně mladoboleslavský Anatolij Protasenja a stal se nakonec jednou z klíčových postav druhého duelu osmifinále play-off extraligy juniorů.

Utkání začalo velice svižně a již ve 3. minutě měl hlavní rozhodčí Smitka zdviženou pravici a na trestnou lavici usedl havířovský Kopel. Přesilovou hru se domácím podařilo využít poměrně záhy. Po dvaačtyřiceti vteřinách přesilovky se přesnou střelou od modré čáry prezentoval Václav Čížek a na mladoboleslavské střídačce zavládla radost - 1:0. Nikdo z jejích členů v tu chvíli jistě netušil, že je to poslední opravdový pocit radosti. Od deváté minuty první třetiny totiž Havířov převzal iniciativu a Haasovi ve skórování zabránil pohotový Hrubý. O minutu později v přesilovce pálil těsně vedle hostující Křivohlavý a do třetice havířovská šance. Protasenja se zjevil úplně sám před Hrubým, ale napálil stážce domácí svatyně do ramene.V 16. minutě již přišlo vyrovnání. Robert Říčka nemohl trefit lépe - napřáhl a švihem zamířil přesně do růžku domácí svatyně - 1:1.

Ve 21. minutě přišel pro domácí šok. Po 44 vteřinách od začátku druhé třetiny se totiž měnilo skóre. Z vrcholu kruhů se švihem s pomocí odrazu od tyčky trefil loni domácí, letos hostující Anatolij Protasenja - 1:2. Boleslav se však snažila odpovědět a důkazem byla akce Loskota, při níž měl Strmeň plné ruce práce a nohy práce. Ve 26. minutě se už už zdálo, že puk přecijen doklouže do branky hostí, jenže Kotrbovi v blafáku kus černé pryže sjel z čepele. A tak přišel ve 29. krutý trest. Ve vlastním oslabení vyjel zpoza branky střelec dne Robert Říčka a zmrazil všechny boleslavské hráče i příznivce - 1:3. Boleslavští si tak kalich hořkosti museli do dna vypít i ve vlastní přesilovce. V téže minutě mohli hosté vést již o tři branky. Domácí v té chvíli mohli děkovat Hrubému, jenž si poradil s šancí agilního Protasenji. I Radim Haas byl při chuti. Jeho megašanci vykryl Hrubý, a tak po druhé třetině šli spokojenější do kabiny hosté.

I do třetí třetiny vykročili svěřenci trenérů Bukače a Vidnera tou špatnou nohou. Nedůslednost boleslavské obrany potrestal střelou nad Hrubého beton Radim Haas a upravil na třígólový rozdíl - 1:4. Boleslavští se i za tohoto stavu snažili hrát hokej, ale do šancí je pozorná havířovská obrana nepustila. A když se už nějaká ta možnost skórování objevila, utnul jí tipec hostující gólman Strmeň, který v zápase zachytal velmi spolehlivě. Minuty ubíhaly a šance tento zápas alespoň vyrovnat Boleslavským vymizela v dáli. Naopak, byli to hosté, kdo se dostal ještě do šancí. Říčka mohl zkompletovat hattrick, ale Hrubý byl proti. V čase 58:17 přišlo konečné boleslavské snížení. Dorážkou Kotrbovy střely se prosadil Michal Milotinský a snížil tak na konečných 2:4. Boleslavi již nepomohla ani závěrečná power-play a musela se chtě nechtě s letošní sezónou rozloučit!