BK MLADÁ BOLESLAV

Je rozhodnuto! Boleslav bude hrát extraligu i v příští sezoně!

3. 4. 2009
napsal Kateřina Mádlová, Jitka Čechová
HC Slovan Ústečtí Lvi

0:2

0:0, 0:0, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 42. Důras (Boháč), 58. Vrbata (Král). Rozhodčí: Minář, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4120. Střely na branku: .

HC Slovan Ústečtí Lvi

Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Macháček, Bolf, Tůma – Mikulík, Špirko, Hovorka - Janků, Hanzl, Pazourek - V. Novák, Heřman, Procházka - Dragoun, Havlíček, Sklenička

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Kočí, J. Novák, Moravec, Zíb, Benda, Bauer, Schnabel, Mocek - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, Vrbata, R. Pšurný - Gajovský, Sýkora, Rod

Ú s t í n. L. – V nejkratší možné době skončila baráž sezony 2008/2009. Mladá Boleslav nezaváhala ani ve druhém zápase na ledě Slovanu a završila tak sérii k vítězství nutných čtyř zápasů. Diváci si museli na první gól počkat až do 42. minuty, kdy se prosazoval Důras. Jako první a zároveň poslední využil v baráži přesilovou hru. Veškeré snahy Ústeckých Lvů potom v samostatném úniku utnul Vrbata. Výsledek barážové série je tak naprosto jednoznačný – Mladá Boleslav uhájila své působení v nejvyšší soutěži!

Nově složený první útok Lvů vyhrál buly a zkusil, jak propustná je tentokrát boleslavská obrana. Jejich kolegové z druhé lajny už se mihli v dobré příležitosti, ale Janků se nedostal mezi kruhy k puku. Na opačné straně se dral kupředu Kočí, jeho zakončení by bylo nebezpečnější, kdyby Mikulík nezatáhl za záchrannou brzdu a nehákoval jej. Lvi kousali i v oslabení, Schwarze donutil zasáhnout Heřman. Nějakou chvíli už se hrálo pět na pět, když boleslavský gólman neudržel Němečkovu ránu od modré, dorážejícím hráčům však už stopku vystavil. Ústecký bek předložil skvělou šanci Špirkovi. Když se domácím nedařilo proniknout do pásma, vzal na sebe odpovědnost, prokličkoval až před branku a vybídl ke skórování centra první formace, jeho střelu z první ale pokryl úžasným zákrokem Schwarz.

Jeho protějšek v modrožlutém už se začínal lehce nudit, tak ho raději střelou od modré prověřil Boháč. Při následném závaru si na puk sáhnout nemusel, v pádu jej pokryl Tůma. Vzápětí ale Boháč s Nouzou neuvěřitelně zamotali ústeckou obranu, Salfický si nadvakrát poradil s první střelou, jenže se rychle musel přesunout k levé tyči, kde zákrokem z kategorie snů ukryl puk v bezpečí své lapačky. Poslední minuty první třetiny nepřinesly takřka nic zajímavého. Přesilovka domácích vyzněla naprázdno a Sýkora se před lví brankou dlouho nezdržel. Týmy se rozešly do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhého dějství se do útoku vypravila Boleslav. Král s Padělkem si několikrát vyměnili puk, ale k ohrožení branky se nedostali. Vzápětí se ocitl tváří v tvář Schwarzovi Pazourek, hostující gólman jeho pokus pokryl. V přesilovce pálil od modré Kříž, na vyražený kotouč nedosáhl Hovorka. Šťastný odraz mohl pokazit hostům náladu, jenže Schwarz utěsnil prostor mezi betonem a tyčkou, kudy ho chtěl Hanzl procpat do branky. Početní výhoda čekala i Boleslavské. Handlovský našel před brankou Padělka, ten okamžitě posílal puk z první do klece, Salfický výborně zasáhl. Zbytek oslabení odehráli Lvi s velkým přehledem. Procházka svou střelou ze střední vzdálenosti dokonce pořádně protáhl boleslavského gólmana.

Ústeckým najednou začala vycházet kombinace, navíc pálili ze všech možných a nemožných pozic, takže zbývalo přidat jen koncovku. Novák nebyl schopen dorazit do branky Macháčkovu tvrdou ránu. Kloboučkovo nahození sice Pazourek tečoval, ale mimo. Pozornost bylo stále nutné soustředit i na druhou stranu. Důras vybídl ke gólovce Klimentu, ten ale netrefil puk. Na druhé straně šla střela Pazourka doprostřed brány. Navzdory přesilovkám, hře čtyři na čtyři a značnému počtu střel zůstával stav i po čtyřiceti minutách 0:0.

Začátek třetí třetiny znamenal 16 vteřin přesilovky Boleslavi 5 na 3. Hosté se nestihli usadit v pásmu. O chvíli později už se jim to ale podařilo. Od modré pálil Zíb, ústeckému brankáři puk vypadl, ale stihl ho znovu pokrýt, než se k němu hosté dostali. A přece se Boleslavi podařilo využít přesilovku. Důras si narazil s Boháčem za brankou, rychlou kličkou překonal obránce a zasunul puk za záda Salfického .

I Slovan dostal příležitost v dvojnásobné početní výhodě, ta by v ideálním případě pro Boleslav trvala minutu a 54 vteřin. A taky trvala, domácí vyslali jen dvě střely od modré. Hosté snad chtěli prověřit ústeckou přesilovku, jinak si nelze vysvětlit, že si na trestné lavici téměř podávali dveře. Lvi si nakonec několik šancí vypracovali. Špirko netrefil Mikulíkovu přihrávku před branku. Kříž napálil puk od modré a Schwarz jej nakonec zalehl před dotírajícími hráči. Pazourek uvolnil v dobré pozici Kříže, tomu se bekhend nevyvedl zcela podle jeho představ a do branky nezapadla ani dorážka jeho vlastní střely. Ústí s přibývajícími minutami stupňovalo tlak, ale v rozhodujících momentech vždy scházely vteřiny či centimetry k účinnějšímu zakončení. Zatímco trenér Hořava už myslel na power play, ústecké obraně ujel Vrbata a pojistil svému celku start v příští extraligové sezóně.